شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584070

مهلت ۶ ماهه FATF به پاکستان برای تلاش جهت خروج از لیست خاکستری

مهلت ۶ ماهه FATF به پاکستان برای تلاش جهت خروج از لیست خاکستری
گروه ویژه اقدام مالی پس از بررسی گزارش عملکرد اسلام آباد به پاکستان ۶ ماه فرصت داد تا در مورد ۱۳ نکته باقی مانده نیز اقدام نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اکسپرس نیوز، گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF در تازه ترین تصمیم خود در مورد پاکستان اعلام کرد: از27 بند درخواست شده از پاکستان، اسلام آباد در خصوص 14 مورد اقدامات موثری انجام داده است ولی نگرانی های اعضای گروه در مورد 13 بند خواسته شده همچنان ادامه دارد.

اعضای این گروه با تمدید 6 ماهه مهلت پاکستان موافقت کرده و از اسلام اباد خواستند در این مدت به موارد درخواست شده عمل کند.

با توجه به مهلت داده شده به پاکستان به نظر می رسد نام اسلام آباد حداقل تا ماه اکتوبر(8 ماه دیگر) در لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF باقی خواهد ماند.

گفته می شود درخواست های گروه ویژه اقدام مالی حول محور مبارزه با پول شویی و اقدام علیه افراد و گروه هایی است که نامشان در لیست سیاه بین المللی قرار دارد.

پیش از این هم یکبار نام پاکستان در لیست خاکستری FATF قرار داشت ولی در سال 2015 اعضای این گروه با خارج شدن نام پاکستان از لیست نظارت ویژه موافقت کردند.

پاکستان از سال 2018 بازهم در لیست خاکستری قرار گرفته است و کشورهایی مانند هند و آمریکا در تلاش بودند تا نام پاکستان را به لیست سیاه اضافه کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1584070
ارسال نظر
نظرات