شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584141
بازتاب حضور مردم ایران در انتخابات مجلس در رسانه‌های غربی؛

رویترز: رهبر ایران گفت رأی دادن یک وظیفه شرعی است/ سی ان ان: ایرانی‌ها در میان روزهای سخت در داخل و خارج از کشور در انتخابات پارلمانی حضور یافتند

رویترز: رهبر ایران گفت رأی دادن یک وظیفه شرعی است/ سی ان ان: ایرانی‌ها در میان روزهای سخت در داخل و خارج از کشور در انتخابات پارلمانی حضور یافتند
رسانه های غربی با اعلام تنش های به وجود آمده طی روزهای اخیر بین ایران و آمریکا بر سر ترور سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی از حضور مردم در این انتخابات تعجب کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ رسانه های غربی با تیترهای مختلف به روز انتخابات مجلس در ایران پرداختند.

این رسانه ها با اعلام تنش های به وجود آمده طی روزهای اخیر بین ایران و آمریکا بر سر ترور سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی از حضور مردم در این انتخابات تعجب کرده اند.
 
به واکنش تعدادی از این خبرگزاری ها می پردازیم:
 
 

رویترز؛ آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران گفت که رأی دادن یک وظیفه شرعی است که منافع ملی را تضمین می کند.

 

الجزیره؛ ایرانی ها در میان تنش های سیاسی و مشکلات اقتصادی برای دادن رأی به پای صندوق ها آمدند.

 

سی ان ان به اهمیت حضور مردم پای صندوق های رأی پرداخت و نوشت که مردم ایران در میان روزهای سخت در داخل و خارج از کشور و پس از ترور "قاسم سلیمانی" فرمانده ارشد ارتش ایران که واشنگتن و تهران را در آستانه جنگ قرار داد در انتخابات پارلمانی حضور یافتند.

 

بانکوک پست؛ رهبر ایران با دادن اولین رأی از مردم خواست تا در اسرع وقت در این انتخابات شرکت کنند. این یازدهمین انتخابات از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون است که پس از تنش های عمیق میان ایران و آمریکا و سقوط هواپیمای اوکراینی صورت می گیرد.

 

میامی هرالد؛ از نظر مردم ایران شرکت در انتخابات و رأی دادن به عنوان معیار اصلی حمایت از رهبری این کشور است.

رهبر ایران گفت هر کسی که به منافع ملی ایران اهمیت می دهد باید در انتخابات شرکت کند.

وی افزود که حضور گسترده مردم تمام نقشه ها و برنامه های آمریکا و حامیان صهیونیستی آن را خنثی می کند.

 

ای بی سی نیوز؛ ایرانی ها در میان رکود اقتصادی مربوط به تحریم آمریکا، معیار شرکت در انتخابات را حمایت از رهبر خود می دانند.

 

مجله یو اِس نیوز و روزنامه لس آنجلس تایمز؛ ایرانی ها در زمان رکود اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا به خاطر حمایت از رهبر خود رأی می دهند.

علی خامنه ای رهبر ایران با بیان اینکه دشمنان می خواهند شاهد نتیجه فشار حداکثری آمریکا باشند از مردم خواست تا در این انتخابات شرکت کنند.

 

چاینادِیلی با اعلان آغاز انتخابات پارلمانی و حضور 58 میلیونی مردم ایران که 2.9 میلیون نفر آنها رأی اولی هستند نوشت؛ رهبر ایران با انداختن اولین رأی در صندوق و دعوت مردم به شرکت در رأی گیری، انتخابات را جشن ملی خواند و گفت: "انتخابات از منافع ملی حفاظت می کند."

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584141
ارسال نظر
نظرات