شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584156
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین:

۷۱ درصد جمعیت استان واجد شرایط رای‌دادن هستند/ تعطیلی مدارس قزوین در روز شنبه

۷۱ درصد جمعیت استان واجد شرایط رای‌دادن هستند/ تعطیلی مدارس قزوین در روز شنبه
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: باتوجه به اینکه بخش اعظمی از شعبات در مدارس مستقر بوده و فرهنگیان و عوامل مرتبط با آموزش پرورش درگیر روند انتخابات هستند، روز شنبه کلیه مدارس استان در تمام مقاطع تعطیل اعلام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی امروز(جمعه) در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: مردم از ساعات آغازین شروع رای گیری که از ساعت 8 صبح بود در محل‌های رای گیری حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: اکنون ارتباط با بیش از 99 درصد شعبات بصورت آنلاین برقرار است و این به معنای عملکرد صحیح سیستم مکانیزه و الکترونیکی است‌ و صرفا چند مورد آفلاین وجود دارد که آن‌ها نیز آنلاین خواهند شد و درواقع تمام مراحل احراز هویت واجدین شرایط رای دادن به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین ابراز کرد: اکنون تمام شعبات اخذ متراکم و با صف طویل است و پیش بینی ما این است که عصر و ساعات پایانی با تجمع بیشتر مواجه شویم، همچنین مهلت 10 ساعته انتخابات که تا شش بعدازظهر است با پیشنهاد استاندار و تایید وزارت کشور قابل تمدید است اما از مردم درخواست داریم حضور خود را به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی ادامه داد: همچنین با توافق شورای نگهبان و وزارت کشور استفاده از اثر انگشت و استامپ از شعبات حذف شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: هزار و 40 شعبه در نقاط مختلف استان فعال بوده و 925 هزار و 479 نفر معادل 71 درصد جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند و حداقل سن برای رای دادن 18 سال است و 44 هزار و 314 رای اولی داریم و بیش از 20 هزار نفر برای امر انتخابات در حوزه‌های مختلف درگیر و دو هزار خودرو ساماندهی شد.

 

وی با اشاره به تعداد کاندیداهای استان گفت: تاکنون 74 نفر از کاندیداها انصراف داده و 84 نفر در صحنه انتخابات در سه حوزه انتخابیه به رقابت می‌پردازند که شامل 47 نفر در حوزه قزوین، آبیک و البرز، 13 نفر در حوزه تاکستان و 24 نفر در حوزه بوئین زهرا هستند.

حبیبی اظهار کرد: باتوجه به اینکه بخش اعظمی از شعبات در مدارس مستقر بوده و فرهنگیان و عوامل مرتبط با آموزش پرورش درگیر روند انتخابات هستند، روز شنبه کلیه مدارس استان در تمام مقاطع تعطیل اعلام شده است.

وی افزود: شاهد مشارکت هم استانی‌ها در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهیم بود و گزارش جامع و کامل‌تر پایان امشب به اطلاع عموم می‌رسد.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین ضمن اشاره به نقش اصحاب رسانه در روند انتخابات گفت: از اصحاب رسانه صمیمانه تشکر می‌کنیم؛ چرا که فضایی پرشور برای حضور حداکثری فراهم کرده و با آگاهی بخشی جهت انتخاب اصلح که ضرورت امروز جامعه است مانع از انتشار اخبار ناصحیحی هستند که اذهان را مشوش می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584156
ارسال نظر
نظرات