شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584198
آیت الله اعرافی:

حضور ملت در پای صندوق های رای نشان از گسترش روحیه انقلابی است

حضور ملت در پای صندوق های رای نشان از گسترش روحیه انقلابی است
امام جمعه قم ضمن تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، مراسم‌های اربعین سردار سلیمانی و انتخابات امروز گفت: این حضور گسترده نشان از گسترش روح ایمان، اخلاص و روحیه انقلابی در جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزارشد با اشاره به اینکه نزدیک به 70 آیه ما را در قرآن کریم به تقوا فراخوانده است، گفت: یکی از عوامل و نمودهای تقوا همراهی انسان با پاکان، صادقان و درستکاران است و انسان متقی فردی است که زندگی خود را با در کنار خوبان رقم می‌زند و به خوبان نیز رأی می‌دهد و با آن‌ها دوستی و رفاقت می‌کند که این رفاقت و دوستی در زندگی انسان عاملی برای شکل‌گیری شخصیت اوست.

وی ادامه داد: اگر انسان با صالحان نشست و برخاست داشت در تاثیر عقیده و اخلاق آن‌ها قرار می‌گیرد و به جایگاه متفاوتی خواهد رسید.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه در اسلام به موضوع دوستی و حلقه‌های معاشرت تاکید شده است، عنوان کرد: انسان متقی به حلقه‌های غیر متقین نیز وارد می‌شود تا در میان آن‌ها اثر گذاشته و امر به معروف و نهی از منکر کند اما ذات او در محدوده دوستان درست تعریف می‌شود؛ بنابر این دوستی با دوستان خوب از عوامل و نشانه‌های تقواست که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی مطرح کرد: ماه رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت‌های خودسازی و سلوک به سمت خداوند متعال است و شروع ماه رجب شروع یک دوره خودسازی است و ما باید دقت داشته باشیم که شاید این ماه‌ها آخرین ماه‌های زندگی و عمر ما باشد.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: ملائکه الهی همه را به ماه رجب و آغاز یک دوره جدید خودسازی فرا می‌خوانند؛ این چند روز باید برای ماه‌های شریف آماده شویم تا از این ماه‌ها برای نزدیکی به خداوند متعال بهره‌مند شویم.

وی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، مراسم‌های اربعین سردار سلیمانی و انتخابات امروز تقدیر کرد و گفت: این حضور گسترده نشان از گسترش روح ایمان، اخلاص و روحیه انقلابی در جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584198
ارسال نظر
نظرات