شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:57 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584299
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان یزد:

استعلام احراز هویت رأی دهندگان در همه شعب استان یزد به صورت آنلاین صورت می‌گیرد

استعلام احراز هویت رأی دهندگان در همه شعب استان یزد به صورت آنلاین صورت می‌گیرد
محمد حسین زارع گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های مخابراتی استان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و هم اکنون کلیه شعب استان به صورت آنلاین، استعلام احراز هویت رای دهندگان را انجام می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ محمد حسین زارع دقیقی پیش با حضور در ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه در این دوره بخشی از فعالیت‌های انتخاباتی به صورت الکترونیکی انجام می‌شد، گفت: سه فرایند صورت جلسه آغاز رأی گیری، فریند استعلام احراز هویت زأی دهندگان، ثبت و ارسال صورت جلسه شمارش آرا از شعب به ستاد انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: صورت جلسه آغاز رای گیری در دقایق اول صبح روز انتخابات، در کلیه شعب از طریق ترمینال احراز هویت از محل شعبه به ستاد انتخابات ارسال شده است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به دوم فرایند الکترونیکی انتخابات عنوان کرد: در این فرایند کد ملی و سریال شناسنامه رأی دهنده از طریق سامانه پایگاه ثبت احوال کشور استعلام می‌شود و در صورتی که در شعبه دیگری رأی ثبت نشده باشد و شناسنامه مربوط به افراد فوت شده نباشد و فرد به سن قانونی رسیده باشد سامانه، یک کد استعلام مربوط به این فرد صادر کرده که امکان رای دادن برای فرد با استفاده از این کد فراهم می‌شود.

زارع گفت: در فرایند  ثبت و ارسال صورت جلسه شمارش آرا از شعبه به ستاد انتخابات، پس از پایان رأی گیری و شمارش دستی آرا در شعبه،  صورت جلسه در شعبه تنظیم می‌شود و به صورت الکترونیکی به ستاد انتخابات ارسال می‌شود.

وی عنوان کرد: از مدت‌ها پیش، اعضای کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات ، مقدمات کار را برای برگزاری باشکوه انتخابات فراهم کردند و خوشبختانه زیرساخت‌های مخابراتی استان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و هم اکنون کلیه شعب استان به صورت آنلاین، استعلام احراز هویت رای دهندگان را انجام می‌دهند.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان یزد گفت: در این دوره از انتخابات اپلیکیشن موبایلی با عنوان شعبه یاب طراحی شده که در سایت ستاد انتخابات کشور قرارگرفته است و مردم می‌توانند با دانلود این اپلیکیشن نزدیکترین شعبه را یافته و با حضور خود رای خود را به صندوق بیندازند. به اسامی نامزدهای انتخاباتی حوزه های انتخاباتی  و تجمیع آرا بعد از اعلام نتایج نیز می‌توان از این اپلیکشن دسترسی یافت.

زارع تصریح کرد: تاکنون هیچ مشکلی در شعب اخذ رای  برای احزار هویت رای دهندگان نداشتیم ، ستاد انتخابات کشور برای تمامی شعب اخذ رأی دستگاه مخصوصی تهیه کرده است و برای همه شعب فرستاده است و از نظر تجهیزاتی هیچ مشکلی در شعب وجود ندارد و زیر ساخت‌های استان در زمینه انتخابات در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584299
ارسال نظر
نظرات