شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:20 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584356
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد؛

تشکیل پرونده قضایی برای ۲۰ نفر/ متخلفان انتخابات در قزوین و بوئین‌زهرا تحت نظر دادستانی هستند

تشکیل پرونده قضایی برای ۲۰ نفر/ متخلفان انتخابات در قزوین و بوئین‌زهرا تحت نظر دادستانی هستند
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: تعداد پرونده‌ها انگشت شمار است که بیشتر امروز تشکیل شده و برای قریب به ۲۰ نفر پرونده قضایی تشکیل شده که این تعداد نگران کننده نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ محمد قاسمی امشب(جمعه) در ستاد انتخابات استان قزوین و در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری اظهار کرد: بیش از ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده که نشان می‌دهد مردم در سرنوشت کشور حرف اول را می‌زنند و در کمتر کشوری شاهد هستیم که حضور مردم به این نحو باشد.

وی افزود: در جمهوری اسلامی پیش‌بینی شده که هر چهار سال یک بار مردم با رای مستقیم نمایندگان خود را انتخاب کنند؛ نمایندگی قائل به فرد نیست بلکه نماینده یک جامعه و کشور است و باید به جز دغدغه کشور، دغدغه دیگری نداشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اذعان کرد: رکن اساسی قوه قضائیه قانون است که برخی از قوانین سال‌هاست از آن گذشته و باید بروزرسانی و تصویب شود و مجلس نقش بسیار مهمی در احیای عدالت و تظلم‌خواهی و نظارت بر عملکرد دارد.

قاسمی بیان کرد: امسال هم کاندیدا از تنوع گرایشات خوبی در کشور برخوردار است که مردم از سلایق مختلف می‌توانند، انتخاب کنند و تلاش همه دستگاه‌های مختلف بر این بوده که قوانین به نحو مطلوب اجرا شود.

 

این مقام مسئول بیان کرد: همه ما در کنار هم هستیم تا یک انتخابات بی‌طرفانه داشته باشیم و از رای مردم پاسداری شود و اراده مردم تحقق یابد.

وی عنوان کرد: دادستانی در ابتدا به عنوان هیئت اجرایی در انتخاب اعضای معتمدین و صلاحیت‌ها نقش داشته و در نهایت هم در امنیت انتخابات دخالت داشته به طوری که در مشکلات و خلاءها وارد و پیشگیری کرده و با برخی تخلفات هم برخورد قضایی صورت گرفته است.

روند رسیدگی به پرونده‌ها اطلاع رسانی می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: براساس بخشنامه‌ای که ابلاغ شده نیز دادستانی در دو حوزه پیشگیری از جرایم و تخلفات ورود کرده که موضوعات مختلفی در این زمینه مطرح شده است.

قاسمی گفت: کارگروه فضای مجازی را داشتیم که در بسیاری از موضوعات ورود کرده و در بخش دیگر هم تشکیل شعب و دادسرای خاص را داریم که در سایر شهرستان‌ها این تمهیدات دیده شده است که شعب بازرسی و دو شعبه بازپرسی داریم.

این مقام قضایی استان قزوین بیان کرد: در زمینه تخلفات انتخاباتی گزارش‌هایی داشتیم که در این زمینه پرونده‌هایی تشکیل شده و روند پیگیری آن در حال انجام است.


وی اذعان کرد: تعداد پرونده‌ها انگشت شمار است که بیشتر امروز تشکیل شده و برای قریب به ۲۰ نفر پرونده قضایی تشکیل شده که این تعداد نگران کننده نیست و در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار نخواهد بود اما بالاخره یک پرونده هم زیاد است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه روند رسیدگی به پرونده‌ها اطلاع رسانی می‌شود، تصریح کرد: تعدادی از متخلفین را در قزوین و بوئین زهرا تحت نظر داریم، چراکه این افراد امروز مرتکب جرم شدند و هنوز در جریان انتخابات هستیم که به مرور به این تخلفات رسیدگی می‌شود.

قاسمی اعلام کرد: افراد متخلف از سه طریق شاکی خصوصی، قوه قضائیه و بخشی دیگر هم گزارش مراجع نظارتی احراز شده اند؛ سعی کردیم در فضای بی‌طرفانه مردم آرای خود را به صندوق بیندازند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584356
ارسال نظر
نظرات