شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1398/12/03 شناسه خبر: 1584532
رئیس ستاد انتخبات استان مرکزی:

هر ۷ نماینده استان در مرحله اول انتخاب شدند

هر ۷ نماینده استان در مرحله اول انتخاب شدند
رئیس ستاد انتخبات استان مرکزی با اشاره به اینکه هر ۷ نماینده استان در مرحله اول انتخاب شدند؛ گفت: هیچ کدام از حوزه های انتخابیه به مرحله دوم نرسیده اند چراکه کلیه منتخبین ۲۰ درصد لازم را کسب کرده اند و این قطعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی امروز در نشست خبری اعلام نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از حضور با شکوه مردم استان مرکزی پای صندوق های رأی گفت: برای فراهم شدن شرایط انتخابات استان مرکزی ۱۰ ماه فعالیت های شبانه روزی انجام شد که لازم است از کلیه دست اندرکاران، اعضای شورای تامین و اصحاب رسانه به خاطر زحماتی که برای موفق برگزار شدن انتخابات انجام دادند، تشکر به عمل آوریم.

اکرمی افزود: ماراتن انتخابات در استان مرکزی و کشور به پایان رسید و در مرحله اول همه ۷ نماینده استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی مشخص شدند و اینها تا زمان تایید هیات نظارت بر انتخابات منتخبین مردم محسوب می شوند و پس از تایید قانونی آنها توسط این مرجع قانونی به مجلس راه پیدا خواهند کرد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از هیئت نظارت بر انتخابات استان به دلیل همکاری و تعاملات خوبی که با ستاد انتخابات ‌داشتند، به اعلام آراء منتخبین مردم در ۷ حوزه انتخابی استان مرکزی پرداخت که به شرح زیر است:

حوزه اراک،خنداب، کمیجان:

علی اکبر کریمی با ۷۶۲۶۶ رأی

محمد حسن آصفری با ۵۴۹۲۱ رأی

حوزه تفرش،آشتیان،فراهان:

سینا کمال خانی با ۱۷۷۵۲

حوزه خمین:

علیرضا نظری با ۱۵۱۵۷

حوزه ساوه و زندیه:

محمد سبزی با ۲۷۵۴۴

حوزه شازند:

محمود احمدی بیغش با ۲۴۴۵۲

حوزه محلات و دلیجان:

علیرضا سلیمی با ۱۰۴۷۱

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی ضمن بیان اینکه این آمار پس از تایید صلاحیت نظارت قابل استناد است اظهار کرد: آمار ستاد انتخابات با هیئت نظارت باید همخوانی داشته باشند و البته تغییر چندانی ندارد و امکان دارد تفاوت های ناچیزی داشته باشد.

وی در خصوص میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در سطح استان مرکزی مشارکت مردان ۵۳ درصد و زنان ۴۷ درصد بوده است.

اکرمی تصریح کرد: تاکنون تخلفاتی از دو حوزه انتخابیه گزارش شده که این تخلفات به مراجع قضایی ارسال شده و قطعا رسیدگی خواهد شد.

وی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر اینکه در حوزه ساوه و زرندیه انتخابات به مرحله دوم رسیده نیز خاطر نشان کرد: هیچ کدام از حوزه های انتخابیه به مرحله دوم نرسیده اند چراکه کلیه منتخبین ۲۰ درصد لازم را کسب کرده اند و این قطعی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584532
ارسال نظر
نظرات