شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1398/12/04 شناسه خبر: 1584688
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

بیش از ۹۷ درصد مبتلایان به کرونا درمان می‌شوند/پیشگیری و خود مراقبتی راهکار گذر از چالش کرونا است

بیش از ۹۷ درصد مبتلایان به کرونا درمان می‌شوند/پیشگیری و خود مراقبتی راهکار گذر از چالش کرونا است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، با اشاره به اینکه رعایت نکات بهداشتی ابتلا به کرونا را تا حد بالایی کاهش می‌دهد، گفت: بیش از ۹۷ درصد مبتلایان به کرونا درمان می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: رعایت نکات بهداشتی ابتلا به کرونا را تا حد بالایی کاهش می‌دهد.

جمالیان اظهار کرد: مردم باید نکات بهداشتی لازم نظیر شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، دست ندادن و روبوسی نکردن با یکدیگر، پرهیز از قرار گرفتن در مجامع پرازدحام و استفاده از دستمال یک‌بارمصرف هنگام سرفه و عطسه کردن را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: مردم به‌جای هجوم به داروخانه‌ها و تهیه ماسک‌های بهداشتی بیشتر به فکر رعایت آداب بهداشتی و نکات اصولی پیشگیری از ابتلا به این ویروس همچون سایر ویروس‌های مشابه نظیر آنفولانزا باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیش از ۹۷ درصد مبتلایان به کرونا ویروس به‌راحتی بهبود پیدا می‌کنند.

جمالیان با اشاره به اینکه پیشگیری و خود مراقبتی راهکار گذر از چالش کرونا است بیان کرد: در صورت خروج از منزل از دستکش استفاده کنید. دستکشها را روزانه عوض کنید.

وی خاطرنشان کرد: در صورت لمس سطوح (و نداشتن دستکش)، بلافاصله بعد و قبل از زدن دست به بینی، دهان و چشم، دست خود را با آب و صابون بشویید.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584688
ارسال نظر
نظرات