شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1398/12/04 شناسه خبر: 1584745
یادداشت روز؛

شکست گفتمان مذاکره و سازش، پیام روشن انتخابات بود/ باخت سنگین جریان اصلاحات

شکست گفتمان مذاکره و سازش، پیام روشن انتخابات بود/ باخت سنگین جریان اصلاحات
حضور مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی در حالی رقم خورد که ماشین تبلیغات رسانه ای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به شدت فعال بوده و سعی در سیاه نشان دادن وضع موجود و به چالش کشیدن جامعه ایرانی برای حضور در سر صندوق‌های رای داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که طبق پیش بینی‌های قبلی، منتقدین دولت و طرفداران اصلاح ساختارهای سیاسی و اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم توانستند بیش از 75% کرسی‌های خانه ملت را بدست بیاورند.

برنده اصلی این انتخابات مردمی بودند که علی‌رغم مشکلات اقتصادی و معیشتی و سرخوردگی‌های ناشی از ناکارآمدی سیاست‌های دولت در کنترل گرانی و بحران‌های ناشی از تحریم‌های امریکا، جوانمردانه پای صندوق‌های رای حاضر شدند و یکبار دیگر اعتماد خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب و حاکمیت اسلامی را به منصه ظهور گذاشته و رای خود را به صندوق انداختند، این حضور پرشور مردم حامل پیام هایی بود.

1- حضور مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی در حالی رقم خورد که ماشین تبلیغات رسانه ای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به شدت فعال بوده و سعی در سیاه نشان دادن وضع موجود و به چالش کشیدن جامعه ایرانی برای حضور در سر صندوق‌های رای داشتند.

از طرفی جریانات حامی سیاست‌های شکست خورده دولت به منظور فرار از پاسخگویی، انتخابات را انتصابات نامیدند و سعی کردند حضور مردم را تحت تأثیر قرار دهند. این در حالی بود که شورای نگهبان با گشاده دستی طیف وسیعی از حامیان دولت و منتسبین به جریان اصلاحات را تائید کرده بود! اقدام هوشمندانه ای که با پاسخ مثبت و انقلابی مردم مواجه شد.

2- مشکلات اقتصادی و معیشتی به مشکل اول خانواده‌های ایرانی بدل شده است. تحریم های فلج کننده امریکا در پی خروج قابل پیش بینی شیطان بزرگ از توافق هسته ای موسوم به برجام و عدم اعمال سیاست‌های جایگزین توسط دولت ایران در شرایط تحریم، جامعه ایرانی را با چالش جدی موضوع معیشت مواجه کرده است.

امریکا و هم پیمانان او پیش بینی می‌کردند این فشار اقتصادی، مانع حضور مردم پای صندوق‌های رای خواهد شد لذا از ماه‌ها پیش نسبت به اعمال تحریم‌های بیشتر و قوی تر اهتمام داشتند اما مردم انقلابی ایران با حضور پای صندوق‌های رای، یکبار دیگر نشان دادند که در موضوع دفاع از حاکمیت و دستاوردهای نظام اسلامی هیچگاه عقب نشینی نکرده و سیاست غلط مذاکره با امریکا در گفتمان سیاسی و انقلابی مردم ایران دیگر جایی ندارد.

3- کسب بیش از 75% کرسی‌های خانه ملت توسط احزاب و جریان‌های انقلابی و منتقد دولت آنهم در شرایطی که حامیان دولت و جریان اصلاحات از هیچ تلاشی برای کسب آراء بیشتر کوتاهی نکردند، بیانگر این واقعیت بود که مردم از شعاردادن و وعده‌های دروغین خسته شده اند و خواستار تشکیل مجلسی انقلابی و کارآمد و جهادی هستند.

امروز مردم، نمایندگانی را انتخاب کردند که اعتقاد دارند، می‌توان با مدیریت منابع ملی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ماشین جنگ اقتصادی دشمن را ساقط کرد و این وعده الهی شدنی است.

4- نکته دیگر، کاهش نسبی نرخ مشارکت در انتخابات است.

در طول 40سال عمر انقلاب اسلامی و تجربه برگزاری ده‌ها نمونه انتخابات در کشور، کاهش مشارکت و حضور مردم همواره در دوره‌هایی مشهود بوده است که دولت یا مجلسی اصلاح طلب و غرب گرا در راس قدرت بوده و نتوانسته انتظارات به حق مردم را برآورده کند و این کاهش مشارکت پیامی روشن به ناکارآمدی سیاست‌های لیبرالی دولت‌های اصلاح طلب و مجلس‌های فرمایشی و غرب گرا بود.

5- نتیجه انتخابات نشان می‌دهد که مردم یکبار دیگر به گفتمان مقاومت و انقلاب اعتماد کرده و خواستار تشکیل مجلسی انقلابی و همسو با سیاست‌های رهبر انقلاب و آرمانهای امام امت و شهدا هستند.

سرمایه عظیمی که امروز در پای صندوق‌های رای به دست جریان انقلابی سپرده شده است ثمره خون هزاران شهیدی است که برای دفاع از حاکمیت اسلام و انقلاب و امنیت مردم جان خود را با خدا معامله کردند، لذا لازم است منتخبین ملت، ضمن صیانت از این سرمایه عظیم اجتماعی، در جهت تحقق وعده‌های خود کوشا بوده و قدردان اعتماد و حضور حماسی مردم باشند.

6- شکست گفتمان سازش و منطق مذاکره، نشان داد که موازنه قدرت در جمهوری اسلامی به شدت و سرعت قابل توجهی در حال تغییر و به ضرر کسانی است که با اتخاذ تدابیر غلط و از پیش شکست خورده خود مشکلات کنونی را برای جامعه ایرانی رقم زده اند.

اعتماد مردم به لیست‌های انقلابی و نامزدهای منتقد سیاست‌های دولت، فارغ از قوم گرایی و حزب گرایی‌های مرسوم در دوره‌های پیشین، راه را برای تشکیل مجلسی قوی و کارآمد و جهادی و نجات کشور از بن بست‌های اقتصادی و سیاسی موجود و در ادامه آن، تشکیل دولتی انقلابی و پیش رو برای پیمودن «گام دوم انقلاب اسلامی» باز کرده است.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1584745
ارسال نظر
نظرات