شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 08:27 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1584782
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت مطرح کرد؛

آموزش؛ بهترین راه مقابله با بیماری کرونا

آموزش؛ بهترین راه مقابله با بیماری کرونا
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آموزش بزرگ‌ترین رکن در مقابله با بیماری کرونا است، گفت: برای ارائه آموزش باید از همه پتانسیل‌های موجود استفاده شود و مشابه کمپین فشار خون در همه شهرها باید پایگاه‌های مقابله با کرونا تشکیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ احمد رئیسی مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری امروز در جلسه اضطراری کمیته بحران که با محوریت کروناویروس تشکیل شد، گفت: همه راه‌های انتقال بیماری کرونا باید مدنظر قرار گیرد و آموزش‌های لازم در این خصوص به مردم داده شود.

مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بعضاً در برخی اخبار به موضوعات غیرتخصصی دامن زده می‌شود، ادامه داد: از ارائه آمار، ارقام و اطلاعاتی که صرفاً براساس ذهنیات است خودداری شود، آمار باید براساس اطلاعیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

وی عنوان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده عمده افراد مبتلا به ویروس کرونا دچار چاقی مفرط بوده یا بیماری‌های زمینه‌ای داشته و سن متوسط مبتلایان نیز ۶۰ سال به بالا بوده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: آخرین وضعیت بیماری کرونا در چین به این صورت است که ۷۸ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که ۲ هزار و ۳۶۲ نفر آن‌ها فوت کردند، همچنین ۳۲ کشور مبتلا به این بیماری شدند و ممکن است این آمار روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آموزش بزرگ‌ترین رکن در مقابله با بیماری کرونا است، عنوان کرد: برای ارائه آموزش باید از همه پتانسیل‌های موجود استفاده شود و مشابه کمپین فشار خون در همه شهرها باید پایگاه‌های مقابله با کرونا تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه سرویس مدارس باید مدنظر قرار گیرد، اضافه کرد: دوره کمون بیماری کرونا ۳ تا ۱۴ روز است و ویروس کرونا تا ۹ روز زنده می‌ماند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584782
ارسال نظر
نظرات