شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:53 منتشر شده در مورخ: 1398/12/04 شناسه خبر: 1584836
مدیرعامل شرکت آبفای استان اعلام کرد

اصلاح و پاکسازی ۳۶کیلومتری شبکه آبی در قزوین

اصلاح و پاکسازی ۳۶کیلومتری شبکه آبی در قزوین
بیرنوندی، مدیرعامل شرکت آبفای استان گفت : ۳۶کیلومتر اصلاح و پاکسازی شبکه آبی، حفر ۲۴ حلقه چاه با ۳۰۰ لیتر آب بر ثانیه و ارتقا شاخص آب از ۶۳ به ۶۸ درصد از جمله برنامه‌های ما طی دو سال در آبفا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ داراب بیرنوندی در مراسم یکپارچه سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی استان قزوین که عصر امروز(یکشنبه) در سالن اجتماعات اداره برق قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اکنون شرکت آبفا در ریلی قرار دارد که با سرعت بیشتری به فعالیتش ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: 36کیلومتر اصلاح و پاکسازی شبکه آبی، حفر 24 حلقه چاه با 300 لیتر آب بر ثانیه و ارتقا شاخص آب از 63 به 68 درصد از جمله برنامه‌های ما طی دو سال در آبفا بود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین ابراز کرد: در بخش روستایی 41 روستا در سال گذشته از شبکه آب بهره‌مند و 22/5 میلیارد هزینه صرف شده و 104 کیلومتر به شبکه آب اضافه و 29 حلقه چاه حفر شد.

وی افزود: در استان از 320 هزار نفر جمعیت روستایی 250 هزار نفر آن‌ها در قالب مجتمع‌ها هستند و تاکنون 49 مجتمع آبرسانی به پایان رسیده و 11 مجتمع نیز با جمعیت 56 هزار نفر تحویل داده شده و صرفا هفت مجتمع باقی می‌ماند که نیازمند اعتبار بالایی است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در بخش فاضلاب سه روستا 80 درصد پیشرفت بالایی در بخش فاضلاب دارند که 34 کیلومتر شبکه فاضلاب در روستاها انجام شده است.

وی ادامه داد: کسب رتبه اول و سوم طرح شهید رجایی در مجموعه آبفای شهری و روستایی از جمله موفقیت‌های ما در بحث عملکرد بود.

بهره برداری از آب طالقان با اولویت آبرسانی به آبیک

در ادامه علی فرخزاد عنوان کرد: یکپارچه سازی به نفع مردم خواهد بود و از ظرفیت دو شرکت برای رفع نواقص بهره برده می‌شود و نیروی انسانی حتما مورد استفاده بیشتری خواهد گرفت.

وی افزود: طی پنج سال آینده تعداد زیادی از نیروهای این شرکت بازنشسته می‌شوند که باید برای این موضوع برنامه ریزی صورت گیرد.

معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: در بخش شهری درخواست داریم موضوع آب طالقان با اولویت آبرسانی به آبیک به بهره برداری برسد، همچنین فرهنگ سازی استفاده از آب نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد و جداسازی آب شرب و غیر شرب عملی شود.

وی در پایان گفت: در بافت فرسوده شهر و تصفیه خانه فاضلاب‌های شهری و همچنین فاضلاب مناطق روستایی بویژه در مکان‌هایی که با مسائل زیست محیطی در ارتباط است نیز مشکلات جدی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1584836
ارسال نظر
نظرات