شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:25 منتشر شده در مورخ: 1398/12/04 شناسه خبر: 1584852
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

پیشکسوتان برای انتقال تجربیات خود به جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند

پیشکسوتان برای انتقال تجربیات خود به جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی احترام و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس را مهم دانست و تصریح کرد: پیشکسوتان باید برای انتقال تجربیات خود به جوانان نیز اهتمام داشته باشند و جوانان را برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس به زبان امروزی به کارگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی یک فرصت مناسب برای ما ایجاد کرد تا بتوانیم عملکرد استان را در دفاع مقدس به طور ویژه تبیین کنیم.

کریمی با تاکید بر اینکه از سال ۹۳ سری اقدامات ویژه جهت تبیین عملکرد استان در دفاع مقدس انجام شده است، عنوان کرد: نیاز است این کار ادامه پیدا کند و با ابتکار و خلاقیت ویژه برای جوانان بازگو شود.

وی با اشاره به شکل گیری کارگروه های مختلف ذیل کنگره شهدا طی ۵ سال گذشته تصریح کرد: کار گروه ها با همت و اراده افرادی دغدغه مند و دلسوز شکل گرفت که توانستند عملکرد استان مرکزی را دوباره بازخوانی کنند و الحمدلله به دستاوردهای مناسبی هم رسیدیم. همچنین ۹ کارگروه تشکیل شده برای ادامه کار به ساختار و سازمان ویژه دست یافته اند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به برگزاری اجلاسیه های تخصصی در راستای کار تبیین عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس، گفت: بسیاری از کارها ذیل اجلاسیه ها انجام شد به شکلی که تنها بیش از یک هزار کار فرهنگی و بسیاری از فعالیت های محرومیت زدایی را در ذیل اجلاسیه ها انجام دادیم.

وی در ادامه به برنامه های گام دوم کنگره پرداخت و عنوان کرد: در نظر داریم علاوه بر اینکه فعالیت های ذیل اجلاسیه ها از جمله برنامه های محرومیت زدایی و فرهنگی متناسب با امام و شهدا را ادامه دهیم، جلسات ستاد عملکرد استان مرکزی در دوران دفاع مقدس را هم با قوت به شکل تخصصی برگزار کنیم.

کریمی دستاوردهای کنگره را برآمده از همت و اراده قوی پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس استان مرکزی دانست و اظهار کرد: عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس بسیار چشمگیر است و نباید به سادگی از اقدامات استان در دفاع مقدس گذشت و نیاز است همانگونه که رزمندگان تاکنون همراهی کردند، در ادامه نیز این موضوع را تحقق ببخشند.

وی افزود: به دلیل اینکه رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس طعم سختی های عملیات ها را چشیده اند و مستقیما در صحنه حضور داشتند می توانند عملکرد استان را به خوبی تبیین کنند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به فرصت مناسب دروس دفاع مقدس در سیستم آموزشی بیان کرد:  باید به خوبی از این فرصت استفاده شود و نیاز است در این جهت کلیه رزمندگان و دلسوزان که در امر دفاع مقدس استان نقش داشتند یک کتاب جامع برای آموزش دانش آموزان و سایر مقاطع تحصیلی تدوین کنند.

وی تدوین یک کتاب با محتوای دانش آموزی آن هم همراه با ابتکار و خلاقیت را یک ضرورت دانست و عنوان کرد: با این کار می توانیم تاثیرگذاری مناسبی در این خصوص برای نوجوانان داشته باشیم. اگر بتوانیم محتوای کتاب را با در نظر گرفتن ۴ سطح مختلف ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاهی تدوین کنیم تاثیر گذاری را برای  رده های سنی مختلف خواهیم داشت.

کریمی احترام و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس را مهم دانست و تصریح کرد: پیشکسوتان باید برای انتقال تجربیات خود به جوانان نیز اهتمام داشته باشند و جوانان را برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس به زبان امروزی به کارگیری کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی با ایجاد دوقطبی در جامعه و مطرح کردن حزب و گروه های سیاسی به دنبال جداکردن جوانان هستند؛ اینها شگرد دشمن برای از بین بردن شور و اشتیاق آنهاست که باید از آن جلوگیری کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه فعالیت کنگره در راستای به کارگیری همه گروه ها و سلیقه ها باید سرلوحه کارهایمان قرار گیرد اظهار کرد: آن چیزی که باید در گام دوم به آن اهمیت دهیم بحث محتواسازی است که همه باید برای تهیه آن تلاش کنند چراکه بسترهای مناسبی ایجاد شده که باید از آن ها به درستی استفاده کنیم.

برگزاری همایش ملی با رویکرد علمی فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی توسط دانشگاه پیام نور و چاپ ۲۲ مین جلد فرهنگ نامه شهدا از جمله مباحث دیگر در این نشست بوده است.
مسئول کارگروه سنگرسازان بی سنگر کنگره ملی نقش امام خمینی(ره):

آثار و پیامدهای برگزاری کنگره شهدای استان در بهبودی وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان ملموس است

لطف الله قدیری مسئول کارگروه سنگرسازان بی سنگر کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در ۲۱ نشست گام دوم این رویداد بزرگ فرهنگی، گفت: ‌برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی، به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی، یک اقدام ارزشمند بود که امروز آثار و برکات این کار فرهنگی به وضوح در استان قابل مشاهده است.

قدیری افزود: کنگره شهدای استان در طول این یک سال توانست آثار و پیامدهای خود را در جهت بهبودی وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان بگذارد.

وی عنوان کرد: کارگروه سنگرسازان بی سنگر از مدت ها پیش با ۸ عضو اصلی و بیش از ۲۰ عضو فرعی که متناسب با موضوعات مختلف حضور داشتند،  تشکیل شد و تا به امروز توانست دستاوردهای مناسبی در خصوص تبیین عملکرد سنگرسازان بی سنگر داشته باشد.

مسئول کارگروه سنگرسازان بی سنگر با اشاره به اینکه مسئولیت کلیه اعضای کار گروه سنگرسازان بی سنگر مشخص شده است تصریح کرد: ۳۰ موضوع تفکیک شده در بحث مهندسی رزمی اکنون در دستور کار این کارگروه قرار گرفته که با قوت دنبال می شود.

وی بیان کرد: چهار راهبرد اصلی تهیه اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد، تهیه دایره المعارف پشتیبانی و مهندسی جنگ، تهیه ۳۰ عنوان از فعالیت ها در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور و ۶ عنوان فعالیت ها در خود استان در کارگروه سنگر سازان مشخص شده است.

قدیری جذب و هدایت کمک های مردمی، سازماندهی نیروهای مردمی و کارگاه های تعمیرات ویژه تجهیزات را از دیگر فعالیت های در دستور کار کارگروه سنگر سازان بی سنگر برشمرد و عنوان کرد: برنامه ریزی های خوبی برای اعضای کارگروه سنگرسازان و کلیه پیشکسوتان مهندسی جهاد به جهت استفاده بیشتر از اردوهای گردشگری یک روزه انجام شده که به زودی عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد: کارگروه سنگرسازان بی سنگر برای انتقال مفاهیم و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس نشست های ویژه ی دانشجویان را در دستور کار دارد و امیدواریم ثمره این نشست ها، خروجی مناسب برای نسل جوان باشد.

مسئول کارگروه سنگرسازان بی سنگر انتقال مفاهیم دفاع مقدس با ابتکار و خلاقیت برای نسل جوان را از نیازهای امروز جامعه برشمرد و بیان کرد: یکی از ۳ رکن اصلی در دفاع مقدس بحث مهندسی جنگ بوده به این علت که کلیه اقداماتی که انجام شده همراه با ابتکار و نوآوری بوده است. امروز در این شرایط باید آن روحیه به نسل جوان منتقل شود چراکه یکی از موضوعاتی که جوانان ما به آن احتیاج دارند بحث خودباوری و اعتقاد به توان درونی است.

وی عنوان کرد: کتاب خاطراترزمندگان سنگرسازان بی سنگر در حال تهیه است و امیدواریم بتوانیم با این کتاب محتوای مناسبی برای نسل جوان تولید کنیم.

قدیری برنامه ریزی برای تهیه ۴ فیلم مستند، برگزاری شب شعرهای دفاع مقدس با محوریت سنگرسازان و شب های خاطره با حضور رزمندگان سنگرسازان را از جمله برنامه های در دستور کار این کار گروه برشمرد و خاطر نشان کرد: تکمیل و تجهیز موزه دفاع مقدس استان اتفاقی ارزشمند بود که به برکت کنگره رقم خورد و کار گروه سنگرسازان محتوای مناسبی برای فضای رو باز این موزه تهیه کرد و برنامه های مناسبی برای فضای رو بسته موزه تدارک دیده ایم که انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584852
ارسال نظر
نظرات