شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:14 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1584938

ویروس کرونا ضریب سرایت بالا اما کشندگی پایین تری نسبت به انفلوانزا دارد

ویروس کرونا ضریب سرایت بالا اما کشندگی پایین تری نسبت به انفلوانزا دارد
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد: ویروس کرونا ضریب سرایت بالا اما کشندگی پایین تری نسبت به انفلوانزا دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، احمد آخوندی صبح امروز در جلسه شورای سلامت شهرستان دیر اظهار داشت: ویروس کرونا ضریب سرایت بالا و اما کشندگی پایین تری نسبت به آنفلونزا دارد.

وی افزود: شستشوی صحیح دست‌ها، بیشترین درصد از خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

آخوندی تاثیر استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا نیز تاکید کرد و گفت: استفاده از ماسک برای مردم عادی توصیه نمی‌شود و حتی خود ماسک می‌تواند منجر به ایجاد عفونت و آلودگی در فرد شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر  تصریح کرد: رسانه‌ها نقش حمایتی خوبی در کاهش نگرانی در جامعه را دارند و با اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی این مساله به راحتی این بیماری را کنترل کنند.

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان با تاکید بر انجام پیشگیری های لازم در زمینه ویروس کرونا تصریح کرد: نباید اجازه داد جو روانی ایجاد شود و از طرف دیگر تمامی مراقبت های لازم توسط مسئولان باید در نظر گرفته شود.

وی با لغو همایش ها، اردوها و مراسمات غیرضرور، در سطح شهرستان خواستار نظارت شدید مسئولان اداره صمت، اتاق اصناف و شبکه بهداشت جهت پیشگیری از این ویروس شد.

علی حسنی در ادامه، اداره آموزش و پرورش را موظف نمود با کمک شبکه بهداشت در بحث آموزش همکاری و بستر لازم را فراهم کند و با تاکید بر آموزش صحیح در خانواده ها، آن را یک ضروت دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها جهت آگاهی جامعه و آموزش عمومی استفاده و آن را در دستور کار خود قرار دهید.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584938
ارسال نظر
نظرات