شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1585019
مدیرکل سازمان تبلیغات استان کرمان:

اعتکاف رجبیه امسال در صورت فراگیر شدن بیماری کرونا لغو می‌شود

اعتکاف رجبیه امسال در صورت فراگیر شدن بیماری کرونا لغو می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی گفت: در صورت فراگیر شدن بیماری کرونا و به تشخیص مسئولان بهداشتی کشور، اعتکاف رجبیه امسال لغو و به دهه آخر ماه رمضان معکول می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی، مدیرکل سازمان تبلیغات استان کرمان در خصوص برگزاری مراسم اعتکاف امسال در مساجد گفت: با توجه به توصیه های وزیر بهداشت مبنی بر این که در صورت فراگیر شدن ویروس کرونا بایستی تجمعات را منتفی کرد و از آنجا که بخشی از این تجمعات مربوط به اعتکاف است در صورت صلاحدید، مراسم اعتکاف رجبیه امسال برگزار نمی شود.

وی تاکید کرد: در صورت لغو اعتکاف در ماه رجب به جای آن در دهه آخر ماه رمضان با ایجاد فضای بیشتر و تبلیغات گسترده اعتکاف برگزار می شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات استان کرمان بیان کرد: امیدواریم دغدغه‌ای که مسئولان بهداشتی نسبت به تجمعات به دلیل ویروس کرونا دارند ظرف چند روز آینده برطرف شود تا بتوانیم امسال نیز همچون سالهای گذشته مراسم اعتکاف در مساجد را برگزار کنیم.

حقانی افزود: ثبت نام برای اعتکاف آغاز شده است اما در سایت اعلام کرده ایم  اعتکاف به شرطی برگزار می شود که مراجع ذی صلاح  تشخیص دهند مشکلی برای معتکفین پیش نمی آید در غیر این صورت اگر خیر و منفعت عمومی در برگزار نشدن اعتکاف باشد ما نیز تابع مراجع ذی صلاح هستیم از این رو اعتکاف رجبیه را لغو  و آن را به ماه رمضان معکول می‌کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585019
ارسال نظر
نظرات