شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:28 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1585079
نماینده مردم اراک در مجلس:

انسجام ، پاکدستی و استقلال نمایندگان عامل ایجاد مجلسی قوی است/بسیاری از نمایندگان مجلس دهم در پیگیری مطالبات مردمی کوتاهی می کردند

انسجام ، پاکدستی و استقلال نمایندگان عامل ایجاد مجلسی قوی است/بسیاری از نمایندگان مجلس دهم در پیگیری مطالبات مردمی کوتاهی می کردند
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به بیان ویژگی های مجلس قوی پرداخت و گفت: مجلس قوی مجلسی است که اکثریتی یکپارچه و منسجم داشته باشد، نمایندگان آن پاکدست باشند و خود را زیر دِین دولت و دولتمردان ندانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی نماینده منتخب حوزه انتخابیه اراک کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب، به بیان ویژگی های مجلس قوی پرداخت و گفت: مجلس قوی مجلسی است که اکثریتی یکپارچه و منسجم داشته باشد.

وی افزود: زمانی که نمایندگانی از احزاب و گروه های مختلف در مجلس حضور داشته باشند همین امر باعث کاهش قدرت مجلس در تصمیم گیری ها شده و پراکندگی نظر ها را در پی خواهد داشت.

مجلسی قوی با نمایندگانی پاکدست

کریمی، پاکدستی نمایندگان را دیگر ویژگی مجلس قوی دانست و تشریح کرد: زمانی که غالب نمایندگان با رویکردی انقلابی مسائل کشور را دنبال کنند قاعدتا رفتار منفعت طلبانه و فرصت طلبانه از آنان سر نخواهد زد و همین موضوع زمینه ای برای پیگیری قدرتمندانه مطالبات مردم خواهد شد؛ این در حالی است که در مجلس دهم بسیاری از نمایندگان در پیگیری مطالبات مردمی کوتاهی می کردند چرا که منافع خود را جدا از مطالبات مردمی می دانستند.

استقلال نمایندگان، عاملی برای اقتدار مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برخی نمایندگان با دریافت امتیازاتی از دستگاه های دولتی، جرئت برخورد با ضعف های موجود در وزارت خانه ها را نداشتند، مواضع مستقل و قاطع نمی گرفتند و نمی توانستند حق مردم را استیفا کنند. چرا که راهیابی خود به مجلس را به علت حمایت های مالی و سیاسی دولت می دانستند و دِینی از جانب دولت بر گردن خود می دیدند.

وی استقلال نمایندگان را عاملی برای اقتدار مجلس دانست و تصریح کرد: امیدواریم با روی کار آمدن نمایندگانی انقلابی و مقتدر، گام های بلند و مؤثری برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات مردم برداشته شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1585079
ارسال نظر
نظرات