شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 22:37 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1585191
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز مطرح کرد؛

لزوم بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی برای مقابله با شیوع کرونا/ مردم سیگار و قلیان را کنار بگذارند

لزوم بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی برای مقابله با شیوع کرونا/ مردم سیگار و قلیان را کنار بگذارند
حسین کریم به لزوم بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در مراکز خصوصی و دولتی اشاره کرد و اظهار داشت: حذف پذیرایی ادارات تا اطلاع ثانوی، لغو همایش ها، جشن ها و تجمعات و عدم استفاده خودسرانه از داروهایی مانند کورتون که ضعف سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارند توصیه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز عصر امروز دوشنبه در دومین جلسه پدافند زیستی مقابله با کرونا به لزوم حذف دید و بازدیدهای نوروزی و ارائه تبریکات به صورت مجازی اشاره کرد و گفت: باید کمیته های مبارزه با کرونا علاوه بر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در کارخانه ها، زندان ها و پادگان ها دستور العمل ها را پیگیری کنند. 

حسین کریم با اشاره به اینکه آموزش ها باید توسط بیلبوردها، تلویزیون و رسانه های مجازی یا صدا و سیما به مردم ارائه شود، افزود: احساس مسئولیت پرسنل درمانی و کادر پزشکی استان البرز قطعا معجزه مقابله با کرونا را رقم خواهند زد، البته باید پروتکل تدفین بیماران کرونایی با دقت تمام اجرایی شود. 
 
وی به لزوم بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی  در مراکز خصوصی و دولتی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه مرکز تشخیص کرونا تا آخر هفته در البرز فعال شده و پروتکل‌های مربوط به آن را تعیین و ابلاغ می شود تا کیت ‌های بیماران در البرز تشخیص داده شود، اظهار داشت: حذف پذیرایی ادارات تا اطلاع ثانوی، لغو همایش ها، جشن ها و تجمعات  و عدم استفاده خودسرانه از داروهایی مانند کورتون که ضعف سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارند توصیه می شود. 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در خاتمه با اشاره به اینکه باید قلیان و سیگار را به دلیل مستعد سازی ریه برای بیماریهای تنفسی کنار گذاشت، تصریح کرد: مردم تا حد امکان از منازل خارج نشوند و توصیه های علوم پزشکی و پدافند زیستی مقابله با کرونا را جدی بگیرند. 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1585191
ارسال نظر
نظرات