شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/12/06 شناسه خبر: 1585221
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

نمایندگان مجلس آینده نباید کارمند دولت باشند/ مجلس قوی از تشر دشمن نمی ترسد

نمایندگان مجلس آینده نباید کارمند دولت باشند/ مجلس قوی از تشر دشمن نمی ترسد
نماینده محلات و دلیجان در مجلس یازدهم، گفت: مجلس قوی مجلسی است که نمایندگان آن کارمند دولت نباشند، کار جهادی و انقلابی همراه با تدبیر انجام دهند، پاکدست باشند، فرمایشات رهبری را نصب العین خود بدانند و از تشر دشمن نترسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی منتخب حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در رابطه با خصوصیات مجلس قوی، گفت: مجلسی قوی است که چند ویژگی را به همراه داشته باشد و چنین مجلسی می تواند گام های بلندی را برای کشور بردارد.

وی به بیان ویژگی های مجلس قوی پرداخت و گفت: ویژگی اول مجلس قوی این است که اولویت های کشور را لیست کند تا برنامه ریزی درستی برای فعالیت خود داشته باشد و دچار روزمرگی نشود. یکی از ویژگی های مجلس فعلی روزمرگی مجلس بود، به این معنی که هیئت رئیسه نتوانست برنامه ای میان مدت و بلند مدت تدوین کند.

نمایندگان مجلس آینده نباید کارمند دولت باشند

سلیمی با بیان اینکه مجلس فعلی شعبه دوم دولت است، تصریح کرد: در واقع در مجلس فعلی جمع زیادی از نمایندگان تبدیل به کارمندان دولت شده اند؛ لذا ویژگی مجلس قوی این است که نمایندگان آن، کارمند دولت یا وکیل الدوله نباشند. مطالعه و پژوهش ویژگی دیگری است که باید مجلس طراز انقلاب به آن مجهز باشد ولی نماینده ای که از دستور جلسه مجلس خبر ندارد چطور می خواهد برای کشور تصمیم گیری کند.

کار جهادی و انقلابی ویژگی مجلس قوی

وی ویژگی دیگر مجلس قوی را کار انقلابی دانست و افزود: مجلسی موفق است که اقدام انقلابی و کار جهادی و شبانه روزی کند. همچنین عقلانیت و تدبیر را در دستور کار خود داشته باشد. تنها یدک کشیدن تدبیر کافی نیست بلکه باید تدبیر و عقلانیت را در عمل نشان داد.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس دهم ویژگی دیگر مجلس قوی را پاکدستی برشمرد و گفت: در حالی که دوره ۴ساله نمایندگی، فرصتی برای خدمت به مردم است ولی برخی افراد از آن برای ثروت اندوزی استفاده می کنند. اگر بنا باشد نمایندگان به دنبال جمع کردن مادیات برای خود باشند، نمی توانند به مردم خدمت کنند.

وی عمل به دستورات مقام معظم رهبری را از دیگر ویژگی های مجلس قوی دانست و افزود: مجلسی قوی است که فرمایشات رهبر معظم انقلاب را نصب العین خود بداند، نه اینکه تنها در شعار دم از ولایت بزند.

مجلس قوی از تشر دشمن نمی ترسد

سلیمی آخرین ویژگی مجلس انقلابی را نترسیدن از دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مجلس قوی نباید از تشر قدرت های غرب و شرق بترسد و مرعوب آن شود، محکم بایستد و از مواضع انقلابی خود عقب نشینی نکند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1585221
ارسال نظر
نظرات