شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1398/12/06 شناسه خبر: 1585358
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب:

باید سطح سواد سلامت جامعه را بالا ببریم/ مردم آرامش خود را حفظ کنند

باید سطح سواد سلامت جامعه را بالا ببریم/ مردم آرامش خود را حفظ کنند
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: متاسفانه برخی رفتارها سبب ایجاد اضطراب در جامعه می شود که ناشی از کم بودن سطح سواد سلامت در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  اروم نیوز، سهراب حیدری در جلسه کارگروه سلامت شهرستان میاندوآب در سخنانی با بیان اینکه مرگ و میر آنفولانزا بیشتر از کروناویروس است، اظهار داشت: متاسفانه برخی رفتارها سبب ایجاد اضطراب در جامعه می شود که ناشی از کم بودن سطح سواد سلامت در جامعه است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی برای جلوگیری و پیشگیری از شیوع کرونا، افزود: دوره کمون ویروس ۲تا ۱۴ روز بوده و انتشار سریع و قدرت سرایت بالا از ویژگی های آن است.

وی با بیان اینکه شایع ترین سن کرونا بین ۵۰ تا ۵۹ ساله است، تصریح کرد: این به منزله عدم شیوع در سایر سنین نیست و از مردم می خواهیم به توصیه هایی که از طریق رسانه ها اعلام می شود توجه داشته و آرامش خود را حفظ کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با اشاره به اینکه نیازی به استفاده از ماسک توسط همه مردم نیست، تصریح کرد: افزایش سطح سواد سلامت جامعه یکی از ضروریات در زمینه پیشگیری و مبارزه با بیماری ها است.

حیدری اظهار کرد: برخی اخبار در فضای مجازی کذب بوده و سبب افزایش اضطراب و استرس می شوند که با افزایش آگاهی باید جلوی آن گرفته شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب هم چنین با بیان اینکه قرار نیست بیماری از شهرهای اطراف به میاندوآب منتقل شود و تمام شهرها بیماران خود را در صورت مشاهده پذیرش خواهند کرد، افزود:بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) پایگاه و مرکز پشتیبانی برای شهرهای اطراف در صورت وقوع اپیدمی بیماری در منطقه خواهد بود.

وی با تکذیب شایعات مطروحه در سطح جامعه مبنی بر مشاهده کرونا در میاندوآب، گفت: چنین موردی نه در میاندوآب بلکه حتی در استان نیز مشاهده نشده است و لازم است مردم آرامش خود را حفظ کرده و ضمن رعایت موازین بهداشتی، از اضطراب و استرس بی مورد خودداری کنند.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1585358
ارسال نظر
نظرات