شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:49 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585559
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

ماسک به اندازه کافی در سطح استان و بیمارستان‌ها وجود دارد/ هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در کردستان نداریم

ماسک به اندازه کافی در سطح استان و بیمارستان‌ها وجود دارد/ هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در کردستان نداریم
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۵۱ نفر مشکوک به کرونا در استان بستری شده‌اند که از 21 نفر آنان نمونه‌گیری شده است اما تا این لحظه هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در کردستان نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان  اظهار کرد: الان چند هفته است بحث کرونا در کشور ما داغ شده ولی تاکنون به کردستان وارد نشده و هیچ مورد مثبتی از این بیماری در استان نداشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:‌ ۵۱ نفر مشکوک به کرونا در استان بستری شده‌اند که از 21 نفر آنان نمونه‌گیری شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: به چهار نفر از این تعداد مشکوک بودیم اما خوشبختانه آزمایش آنها منفی بود و تا این لحظه هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در کردستان نداریم.

وی در رابطه با وضعیت نبود ماسک در داروخانه‌ها، گفت: در حال حاضر ماسک به اندازه کافی در سطح استان و بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ابراهیم قادری اظهار داشت: استفاده از ماسک برای افراد عادی ضرورتی ندارد و شست و شوی دست‌ها به صورت مرتب، رعایت بهداشت تنفسی و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی از راهکارهای مهم و لازم در برابر ویروس کرونا است.

وی به برخی سوءاستفاده‌ها در زمینه توزیع ماسک با قیمت بالا اشاره کرد و افزود: اداره بازرسی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این زمینه نظارت کامل دارد و مردم می‌توانند هرگونه تخلفی در این زمینه را گزارش کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: در سطح استان و در هر شهرستان یک مرکز درمانی و یا بیمارستان برای پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

قادری ادامه داد: در حال حاضر در مرکز استان بیمارستان توحید برای پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی مبتلا به کرونا ویروس در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه در شهرستان‌های دیگر نیز هر کدام یک مرکز درمانی آماده و تجهیز شده است.

وی یادآور شد: افرادی که دارای علائم بوده و برای درمان به اورژانس‌ها و سایر مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، در صورت مشکوک بودن به کرونا برای انجام آزمایشات لازم به مراکز درمانی در نظر گرفته شده ارجاع و تا نتیجه قطعی مورد درمان خواهند بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پایگاه‌های مراقبت بهداشتی در مرزهای استان نیز همچنان دایر بوده و در مجموع تمام اقدامات لازم برای پیشگیری از این ویروس در سطح استان با جدیت در حال انجام است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585559
ارسال نظر
نظرات