شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585585

اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در پالایشگاه فجر جم آغاز شد/ تاکنون علائم کرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است

اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در پالایشگاه فجر جم آغاز شد/ تاکنون علائم کرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است
شرکت پالایشگاه فجر شهرستان جم برای مقابله با ویروس کرونا اقداماتی انجام داده است که دیگر مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی ها می توانند از این الگو استفاده و اجرا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ با توجه به اینکه شهرستان عسلویه و جم در شرایط ویژه ای از آلودگی هوا قرار دارد مسئولین استانی با همکاری مجموعه بهداشت و درمان استان اقداماتی در برخی از پالایشگاه ها انجام شده است.

شرکت پالایشگاه فجر شهرستان جم برای مقابله با ویروس کرونا اقداماتی انجام داده است که دیگر مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی ها می توانند از این الگو استفاده و اجرا کنند.

تشکیل سه جلسه اضطرار کمیته سلامت کارکنان با حضور‌مدیر‌عامل جهت تدوین برنامه های پیشگیرانه، کارتی کردن حضور و غیاب به جای انگشت زنی، ارائه آموزش های عملی و مهارتی به شاغلین آبدارخانه ها،نظافتچی ها، کارکنان رستوران، دانش آموزان ، نمایندگان hse پیمانکاران، لغو کلیه دوره های آموزشی، از اقدامات در حوزه آموزشی است.

تجهیز کارکنان به ماسک و دستکش، خریداری ماسک با هدف ذخیره نمودن در اداره کالا، قرار دادن مایع ضد عفونی دست در مجاورت درب ورودی ساختمان ها، ضدعفونی کردن مستمر ناوگان حمل و نقل، ضدعفونی کردن مستمر سطوح و دستگیره ها، نرده ها و راهروها، الزام روسا به معرفی کارکنان دارای علائم مشکوک کرونا ویروس به مرکز سلامت کار از اقداماتی است که برای پیشگیری انجام شده است.

ارسال پیامک به تلفن همراه کارکنان با موضوع ات مختلف پیشگیرانه، تهیه و نصب بنر( تعداد ۳۲عدد) تراکت و پمفلت، کنترل سلامتی افراد غیر ایرانی/ایرانی در کشتیهای تجاری با همکاری اداره بنادراز جمله برنامه های فرهنگی در پالایشگاه است.

تعطیلی کلیه اماکن تجمعی مانند: باشگاه،سینما،اماکن ورزشی-مراکز آموزشی،  تعطیلی کلیه سالن های غذاخوری و عدم توزیع ناهار به کارکنان روزکار با هدف کاهش مواجهات انسانی، توقف جلسات غیر ضروری به جز موارد استثنایی آنهم با حضور حداقل افراد،  توقف سفرهای سیاحتی و اعمال ممنوعیت استفاده از پلاژ و دفاتر شرکت در شهرهای شیراز و بوشهر جهت کارکنان و خانواده، توقف سرویس های بین شهری( بوشهر و شیراز ، اهواز)، اعمال ممنوعیت اعزام همکاران به ماموریت های غیر ضروری از جمله اقدامات دیگری است که اجرا شده است.

تمامی اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و‌ سلامت در شرکت پالایش گاز فجر جم بابت حمایت های صادقانه و اعتقاد راسخ مدیر عامل به حوزه سلامت است که با همراهی مدیریت اجرایی پارس جم ، تعامل و همراهی بسیار خوب اداره HSE  و مرکز سلامت کار شرکت فجر جم است.

 

تاکنون هیچ علائم از بیماری کرونا در بوشهر مشاهده نشده است

در پی انتشار کلیپی از سخنان رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطالبی  در سایت رسمی منتشر کرد.

به اطلاع مردم عزیز استان بوشهر می‌رساند که این صحبت‌ها بخشی از صحبت‌های مطرح‌شده در یک جلسه بوده و به عنوان یک مطلب علمی مبتنی بر شواهد قابل استناد نمی‌باشد.

برنامه‌های کنترل بیماری کرونا در استان بوشهر، توسط دانشگاه علوم پزشکی و با استفاده از آخرین دستورالعمل‌ها و شواهد علمی وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت در حال اجراست و خوشبختانه تاکنون هم موردی از بیماری در استان مشاهده نشده است.

همان‌گونه که قبلاً هم اعلام‌شده شهروندان گرامی می‌توانند اطلاعات موردنیاز خود را از منابع معتبر و پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی دریافت کنند.

رسانه‌های استان در مدیریت و اطلاع‌رسانی بحران‌های طبیعی و انسانی همواره نقشی مهم و تأثیرگذار داشته‌اند و در حال حاضر نیز با توجه به وضعیت کنونی به حفظ و ارتقای آرامش روانی مردم کمک کنند.

هم استانی‌های عزیز مطمئن باشند در صورت هرگونه تغییرات سیاست‌های پیشگیرانه و کنترل و تغییرات شرایط این بیماری اقدامات جدید لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت خواهد گرفت.

همان‌گونه که قبلاً هم اعلام‌شده شهروندان گرامی می‌توانند اطلاعات موردنیاز خود را از منابع معتبر و پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دریافت کنند.

 

انتهای پیام//

 

https://www.dana.ir/1585585
ارسال نظر
نظرات