شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585590
رئیس مرکز بهداشت دلگان:

رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مهم ترین عامل پیشیگری کرونا/ از مراجعه غیر ضروری به مراکز درمانی خودداری شود

رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مهم ترین عامل پیشیگری کرونا/ از مراجعه غیر ضروری به مراکز درمانی خودداری شود
اردشیر رحیمی با بیان اینکه مهم ترین عامل پیشیگری کرونا، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است، گفت: شهروندان باید تا زمان همه گیری کرونا ویروس از مراجعه غیر ضروری به مراکز درمانی خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ، اردشیر رحیمی در گفتگو با عصرهامون با اشاره به شیوع کرونا در برخی شهرهای کشور، بیان کرد: افراد در صورت داشتن علائمی نظیر تب بالا، سرفه خشک، تنگی نفس به پزشک مراجعه کنند.
این پزشک با بیان اینکه سعی شود از مراجعات غیر ضرور در صورت امکان خودداری شود، افزود: در مراجعات به مراکز درمانی با حداقل همراه مراجعه کنند تا از ازدحام بی مورد و انتشار بیشتر بیماری جلوگیری شود.

رئیس مرکز بهداشت دلگان اضافه کرد: نمونه گیری از موارد مشکوک حسب دستور پزشک در ازمایشگاه های سطح شهرستان دلگان انجام می شود.

وی افزود: دوره نهفته بیماری حدود 14 روز است که فرد میتواند بدون علامت باشد و فقط نقش ناقل و انتقال دهنده عفونت در سطح جامعه را ایفا کند، پس از تردد های غیر ضرور در سطح شهر خودداری شود.

رحیمی با اشاره به اینکه مهترین راه سرایت بیماری از طریق دست دادن و تماس دست آلوده با چشم بینی و دهان است،بیان کرد: پس رعایت بهداشت فردی مهمترین عامل پیشگیری از بیماری است.

رئیس مرکز بهداشت دلگان بیان کرد: حتما دست های خود را چندین مرتبه با آب و صابون و همچنین محلول های ضد باکتری بشویید.

رحیمی افزود: ادارات شهرستان تا جای ممکن استفاده از وسایل را به شکل شخصی مد نظر داشته باشند مثلا در بانک ها خودکار عمومی که همه استفاده میکنند برداشته شود، سطوح میز ها و شیشه ها با مواد ضدعفونی کننده نظافت شود.

وی عنوان کرد: شدت بیماری در افراد دارای نقص ایمنی مثل افراد دیابتی، بیماران مزمن قلبی، ریوی، کلیوی و افرادی که داروهای سرکوب کننده ایمنی مصرف میکنند و همچنین افراد مسن بیشتر است پس توصیه میکنیم این افراد کمتر در سطح اجتماع حاضر شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه همشهریان عزیز مهترین عامل پیشگیری رعایت بهداشت فردی و اجتماعی هست،ادامه داد: اگر این موارد رعایت شود بالای 90درصد جلوی انتقال و ابتلا گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585590
ارسال نظر
نظرات