شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585720
مسئول روابط عمومی علوم پزشکی یزد:

آخرین وضعیت کرونا در یزد؛ 5 نفر مشکوک یک نفر مثبت/87 درصد از مبتلایان به کرونا حتی نیاز به بستری ندارند

آخرین وضعیت کرونا در یزد؛ 5 نفر مشکوک یک نفر مثبت/87 درصد از مبتلایان به کرونا حتی نیاز به بستری ندارند
ابرهیم سلمانی با اشاره به این مطلب که میزان کشندگی این بیماری بسیار پایین است گفت: 87 درصد از مبتلایان دارای نشانه های خفیف بوده و حتی نیاز به بستری و دارو ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم سلمانی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ با بیان این مطلب که علی رغم مراجعات مردمی به مراکز درمانی، تنها 5 نمونه برای انجام آزمایشات تخصصی ارسال شده که تا دیروز آزمایش یک نفر مثبت بوده است.

مسئول روابط عمومی علوم پزشکی یزد ضمن درخواست از مردم برای  پرهیز از مراجعه غیر ضروری و بی جهت به مراکز درمانی گفت: کسانی که علائم سرماخوردگی را در خود مشاهده می کنند ترجیحا در منازل استراحت کنند و چنانچه علائم آنان شدید شد به نزدیکترین مرکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند.

وی افزود: در صورتی که  افراد نیاز به بستری داشته باشند به نزدیک ترین بیمارستان ارجاع داده شده و چنانچه نیازمند مراقبت های بیشتر و دقیق تری باشد به بیمارستان های تخصصی ارجاع داده خواهند شد.

سلمانی با اشاره به این مطلب که میزان کشندگی این بیماری بسیار پایین است ابراز داشت: به دلیل میزان بالای تکثیر و واگیردار بودن این ویروس است که مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند والا 87 درصد از مبتلایان دارای نشانه های خفیف بوده و حتی نیاز به بستری و دارو ندارند.

مسئول روابط عمومی علوم پزشکی یزد افزود: تنها 13 درصد مبتلایان بستری می شوند و میزان مرگ و میر نیز تنها 2 درصد است بنابراین مردم از این بیماری وحشت نداشته باشند اما نسبت به رعایت موارد بهداشتی نیز غفلت نکنند.

وی پرهیز از روبوسی،دست دادن،شستن متناوب و صحیح دستان،دید وبازدید و مسافرت را در این ایام توصیه کرد و گفت: امیدورایم با رعایت این نکات توسط مردم و روند افزایشی دمای هوا شاهد توقف تکثیر این بیماری در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585720
ارسال نظر
نظرات