شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585728
مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان خبر داد

حمل 960 هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار/شکر و برنج عمده کالاهای حمل شده

حمل 960 هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار/شکر و برنج عمده کالاهای حمل شده
ایوب کرد گفت: 951 هزار و 878 تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شده است که نسبت به مدت مشابه 60 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: 951 هزار و 878 تن کالای اساسی در 11 ماهه سال جاری از طریق بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شده است که نسبت به مدت مشابه 60 درصد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه بندر چابهار برای صادرات، واردات و ترانزیت کالاهای تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی یکی از به صرفه ترین مسیرها به شمار می رود، گفت: این مقدار کالا توسط 38 هزار و 480 دستگاه ناوگان باری از این بندر مهم و استراتژیک به مقاصد حمل مورد نظر صاحبان کالا حمل شده که از لحاظ تعداد سفر نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 57 درصدی داشته است.

به گفته این مقام مسئول، عمده کالاهای حمل شده در این مدت شکر، برنج، گندم، جو و ذرت بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان این مطلب که بندر چابهار در مناسبات اقتصادی و سیاسی منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: این بندر علاوه بر نقش آفرینی در کریدورهای بین المللی حمل و نقل و ترانزیت، دسترسی کشورهای آسیای میانه و همسایگان کشورمان را به آب های آزاد بین المللی فراهم کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585728
ارسال نظر
نظرات