شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585764
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد:

پایانه‌های مسافری استان یزد روزانه ضدعفونی می‌شوند

پایانه‌های مسافری استان یزد روزانه ضدعفونی می‌شوند
علی علیخانی گفت: تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافر و شرکت‌ها و موسسات مسافربری با همکاری سازمان راهداری مکلف به ضدعفونی کردن روزانه محل و مکان تجمع رانندگان و مسافران در پایانه‌های مسافری و باری شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی علیخانی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، گفت: جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در فضاهای عمومی، وسایل نقلیه حمل بار و مسافر، به ویژه پایانه های حمل بار در استان گفت: تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافر و شرکت‌ها و موسسات مسافربری با همکاری سازمان راهداری مکلف به ضدعفونی کردن روزانه محل و مکان تجمع رانندگان و مسافران در پایانه‌های مسافری و باری شده‌اند.

وی ادامه داد: اتوبوس‌های برون شهری نیز مکلف شده‌اند قبل از مسافرگیری نسبت به ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها اقدام کنند و محل انتظار مسافران و محل انتظار رانندگان در سالن اعلام بار نیز ضدعفونی شده و مانیتور اعلام بار نیز در محوطه آزاد قرار گرفته است تا تجمع در سالن بار صورت نگیرد و رانندگان در محوطه آزاد با فاصله بایستند و اعلام بار را مشاهده کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد عنوان کرد: به شرکت‌های مسافربری تاکید شده از بطری‌های آب یکبار مصرف به جای لیوان برای مصرف آب شرب به مسافران استفاده کنند و برای مسافران دارای علائم سرماخوردگی ماسک تهیه و تحویل نمایند  و همچنین ملزم به رعایت کامل مفاد ماده ۱۵ ضوابط حمل و نقل مسافر در خصوص چگونگی تهیه، نگهداری و توزیع بهداشتی مواد خوراکی شده‌اند.

علیخانی افزود: آموزش نیروها و مسافران و نصب تابلوهای آموزشی پیشگیری از انتقال بیماری ازجمله کرونا با استفاده از توزیع بروشور و نصب بنر به تعداد کافی در فضاهای عمومی پایانه بار به ویژه سالن های اعلام بار و همچنین فضای داخلی شرکت‌های حمل و نقلی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: کنترل و نظارت همکاران سازمان راهداری که در پایانه بار و مسافر هستند انجام می‌شود و معاون حمل و نقل نیز پیگیری‌های لازم را در خصوص اقدامات لازم جهت پیشگیری از ویروس کرونا انجام می‌دهد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به آمادگی استان برای ایام نوروز گفت: سازمان راهداری آمادگی کامل را چه در شرایط اضطرار و چه شرایط عادی دارد و پرسنل، راهدارخانه‌ها، گشت‌های راهدارخانه و گشت‌های کنترل حمل و نقل در آماده باش کامل هستند تا براساس تصمیمات استانی اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1585764
ارسال نظر
نظرات