شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585765
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان:

برخورد جدی با محتکران اقلام بهداشتی مقابله با کرونا/ لزوم بازرسی‌های مداوم از داروخانه‌ها

برخورد جدی با محتکران اقلام بهداشتی مقابله با کرونا/ لزوم بازرسی‌های مداوم از داروخانه‌ها
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستور برای بازرسی های مداوم از داروخانه‌های استان خبر داد و گفت: با محتکران مواد بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مقبله و پیشگیری از بیماری کرونا برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، از دستور برای بازرسی های مداوم از داروخانه ها خبر داد و گفت: رسانه‌های جمعی و فعالین فضای مجازی باید امین مردم در بحث اطلاع رسانی باشند، لذا توصیه می‌کنیم این گونه رسانه‌ها از انتشار خبرهای غیرصحیح و شایعات خودداری کنند تا موجب هراس بی‌مورد در بین مردم نشوند.

محمد جباری اظهار داشت: انتظار می‌رود رسانه‌ها نسبت به آگاه‌سازی مردم در زمینه بیماری کرونا با رویکرد پیشگیرانه و براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنند.

وی در رابطه با اقدامات دادستانی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا افزود: به معاونت غذا و دارو، رییس دانشگاه علوم پزشکی و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت دستوراتی ابلاغ شده که بدون فوت وقت بازرسی‌های مداوم از داروخانه‌ها، انبارهای مرتبط با نگهداری و مراکز عرضه مواد بهداشتی و پزشکی را انجام دهند.

جباری اضافه کرد: اگر در عرضه مواد بهداشتی چه به صورت کمی و چه کیفی و همچنین در رابطه با قیمت‌های عرضه آن تخلف یا احتکاری صورت گیرد مراتب صورت جلسه شده و به دادستانی اعلام شود که با این تخلفات برخورد شدید صورت خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نیز بر اساس ماده ۱۴ قانون جامع مبارزه با مصرف مواد دخانی به بازرسی و سرکشی‌ها از مراکز عرضه و مصرف قلیان اقدام و مراکز عمومی که این نوع خدمات را ارائه می کنند، را فعلا پلمپ کند.

جباری با توجه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور عنوان کرد: بازی با جان و سلامت مردم یکی از موارد مورد اهمیت در دادگستری است که با کسانی که از حدود خود در این خصوص تجاوز کنند برخورد جدی خواهد شد.

وی گفت: برای سپری کردن این دوره و گذر از شرایط کنونی مردم و کاسبکاران استان بهتر است دست در دست هم بدون خرید اضافی و افزایش قیمت اقلام ضروری به سامان دهی اوضاع کمک کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585765
ارسال نظر
نظرات