شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585800

ضعف اطلاع رسانی مسئولان استان سمنان در خصوص "کرونا"

ضعف اطلاع رسانی مسئولان استان سمنان در خصوص "کرونا"
شیوع کرونا و انتشار اطلاعات ضد نقیض درباره آمارها و وضعیت این بیماری در استان سمنان یک بار دیگر جای خالی رسانه در نگاه مدیران مدیریت بحران را نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، براساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کرونا به استان سمنان رسید و یک نفر در این استان به این ویروس مبتلا شد.

البته هنوز به طور کامل مشخص نیست فرد مبتلا به کرونا در مراکز درمانی کدام شهر استان سمنان بستری است.
 
در حالی که این روزها کرونا به مهم‌ترین خبر رسانه‌های کشور تبدیل شده و در هر محفلی از هر قشر و صنفی نام این بیماری شنیده می‌شود، به دلیل جدی نگرفتن جایگاه رسانه و اطلاع‌رسانی سریع و شفاف در مورد این بیماری، خبرهای ضد نقیضی در فضای مجازی و حتی رسانه‌های کشور دیده می‌شود.طی روزهای اخیر شایعاتی در خصوص ابتلا و حتی فوت بر اثر کرونا در استان سمنان دست به دست می شد اما هیچ عدد و آمار درست و دقیقی از سوی مسئولان ارائه نشد.
 
رسانه‌ها به دلیل در اختیار نداشتن منابع اطلاع‌رسانی دقیق و صریح خبرهای مختلفی را منتشر می‌کنند و پس از آن هم ناچار به انتشار تکذیبیه‌ها هستند. این وضعیت قطعاً ریشه در نبود مدیریت واحد و البته حرفه‌ای بر فعالیت‌های رسانه‌ای در شرایط مدیریت بحران دارد.
 
اگرچه استان سمنان در زمره استان های پاک و آماده برای مقابله با این ویروس قرار دارد، اما اطلاع رسانی به موقع می تواند بر تداوم این امر کمک کند.
 
پیگیری های خبرنگار مرآت از مسئولان در خصوص کم و کیف وضعیت کرونا در استان سمنان نیز بی نتیجه ماند و اطلاعات معتبر و موثق نیز از سوی مراجع مسئول ارائه نمی شود.
 
ضعف در پاسخگویی و اطلاع رسانی در شرایطی که مردم به دنبال اخبار معتبر و دقیق هستند باعث می شود بازار شایعات و نقل قول های نادرست داغ شده و لازم است مسئولان امر در چنین شرایطی بر ارائه اخبار دقیق و معتبر اهتمام داشته باشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1585800
ارسال نظر
نظرات