شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:50 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585823

ادامه رکوردشکنی بورس با افزایش 5881 واحد شاخص

ادامه رکوردشکنی بورس با افزایش 5881 واحد شاخص
ارزش معاملات انجام شده در بازار بورس اوراق بهادار تهران امروز ۵۵ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود که در پایان معاملات امروز چهارشنبه با جهش 5 هزار و 881 واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بازار سرمایه امروز با ۵۸۸۱ واحد صعود به رقم ۵۲۴ هزار و ۳۹۴ واحد و شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۳۰۰۰صعود به رقم ۱۷۳ هزار و ۹۴۴ واحد رسیده است.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از یک‌هزار و 908 تریلیون تومان رسید. امروز معامله‌گران بورس بیش از 7.6 میلیارد سهام اوراق بهادار و یا حق‌تقدم در قالب یک میلیون نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 589 میلیارد تومان داد و ستد کردند. کارشناسان دلیل رکوردشکنی بورس تهران را سرازیر شدن نقدینگی سرگردان جامعه به سمت بورس، تقویت قیمت دلار و در نتیجه افزایش چشم‌انداز شرکت‌های صادرکننده در بورس و به تبع آن، تقویت ارزش سهام این شرکت‌ها و نیز چشم‌انداز مثبت شرکت‌های فلزی در بورس می‌دانند. 

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی در بورس 1567 واحد رشد کرده و به رقم 139 هزار و 800 واحد، شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افزایش 1997 واحد به رقم 115 هزار و 800 واحد، شاخص آزادشناور با افزایش بی‌سابقه 10 هزار و 422 واحد به رقم 655 هزار و 344 واحد، شاخص بازار اول بورس با افزایش 4 هزار و 489 واحد به رقم 369 هزار و 871 واحد و شاخص بازار دوم بورس با افزایش 11 هزار و 2 واحد به رقم یک میلیون و 116 هزار و 914 واحد رسید. 

ارزش معاملات انجام شده در بازار امروز ۵۵ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بوده و نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گلوکوزان، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر و فولاد خوزستان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت بر بورس را داشتند. نمادهای پربیننده در بورس شامل بانک تجارت به قیمت 717 ریال، بانک ملت 7 هزار و 801 ریال، سایپا، فولاد مبارکه، ملی مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو بوده‌اند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۵۲ واحد صعود به رقم ۶۷۴۴ واحد رسید. در این بازار ۶۴۴ هزار معامله به ارزش ۵۱ هزار و ۲۹ میلیارد ریال انجام شد.در بازار فرابورس سنگ آهن گوهرزمین، گروه توسعه مالی مهر، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی‌های زاگرس و مارون و سهامی ذوب‌آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از 397 تریلیون تومان رسید. لیست نمادهای پربیننده فرابورس را سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، س. توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، کشاورزی و دامپروری بینالود و گروه کارخانجات صنعتی تبرک تشکیل دادند.

 

https://www.dana.ir/1585823
ارسال نظر
نظرات