شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:29 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585849
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

بیماران فوت شده در بیمارستان بوعلی قزوین ناشی از آنفولانزا بودند/ رفع کمبود ماسک طی روزهای آینده

بیماران فوت شده در بیمارستان بوعلی قزوین ناشی از آنفولانزا بودند/ رفع کمبود ماسک طی روزهای آینده
محمد حسن ارداقیان گفت: ضدعفونی مدارس و اتوبوس‌های شهری و برون شهری در دستور کار قرار دارد و در دانشگاه علوم پزشکی هیچ طرحی برای مراجعه به درب منازل در راستای تست کرونا و اندازه گیری تب همشریان در سطح خیابان نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ محمد حسن ارداقیان در نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین با موضوع پیشگیری از شیوع کرونا که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در دانشگاه علوم پزشکی هیچ طرحی برای مراجعه به درب منازل در راستای تست کرونا و اندازه گیری تب همشهریان در سطح خیابان نداریم و این موارد از نظر علمی نیز اشتباه هستند و باید مردم نسبت به آن هوشیار باشند.

وی ادامه داد: روز جمعه درباره ادامه تعطیلات و بازگشایی بخش آموزشی تصمیم گیری می‌شود، تاکنون نیز در موارد بستری در بیمارستان‌ها مورد مثبتی نداشتیم، اما درباره ورود بیماری به استان نمی‌توان اظهارنظر کرد و رعایت مسائل بهداشتی با دقت و وسواس ضروری است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: ضدعفونی مدارس قطعا انجام می‌شود، همچنین گندزدایی اتوبوس‌های شهری و خارج از شهر نیز در دستور کار قرار دارند.

وی افزود: رعایت نکات بهداشتی و استراحت در منزل برای افرادی که دارای علایم آنفولانزا و مشکلات تنفسی هستند، ضرورت دارد و در مرحله بعدی افراد با تشخیص پزشک به بخش بیمارستان ارجاع داده شده و در مراحل بعدی تست کرونا از آن‌ها گرفته می‌شود.

تست پنج نفر از افراد مشکوک به "کرنا" منفی بود

این مقام مسئول درباره بیماران فوت شده در بیمارستان بوعلی گفت: داشتن فوتی در بیماران به معنای مثبت بودن آمار کرونا در استان نیست و مورد فوتی برای بیماری آنفولانزا بوده و باید توجه داشت که افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سرطان، بیماری‌های خاص و زمینه‌ای بیشتر در معرض خطر در برابر بیماری قرار دارند.

وی افزود: تاکنون از هشت مورد از افراد مشکوک تست گرفته شده که جواب پنج نمونه منفی بوده و جواب سه مورد هنوز پاسخ داده نشده، این نکته قابل ذکر است که تا امروز تمام آمار و اطلاعات اعلام شده و ضرورتی برای عدم بیان آن‌ها وجود ندارد.

ارداقیان عنوان کرد: در دانشگاه‌ها مواد غذایی ارائه شده با رعایت اصول کامل بهداشتی به دانشجویان عرضه می‌شود و باید سلامت مواد غذایی در سطح شهر به مطالبه عمومی تبدیل شود و شهروندان درصورت مشاهده تخلف موارد را گزارش دهند.

وی با اشاره به نحوه حضور و غیاب در ادارات اعلام کرد: هیچ یک از ادارات نباید از کارت زن‌های لمسی برای حضور و غیاب استفاده کنند و باید درصورت داشتن علایم در مجموعه کارکنان دولتی و خصوصی، کارفرمایان همکاری لازم را داشته و با مرخصی افراد دارای بیماری زمینه‌ای که بیشتر در معرض خطر هستند، موافقت کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: 80 درصد افرادی که مبتلا به ویروس می‌شوند بهبود می‌یابند و 20 درصد به بستری شدن نیاز پیدا می‌کنند که از میان آن‌ها نیز تعداد قابل توجهی بهبود می‌یابند و درواقع ابتلا به بیماری و بستری شدن به معنای فوت کردن بیمار نیست.

وی بیان کرد: کمبود ماسک طی روزهای آینده برطرف می‌شود و ضرورتی برای استفاده همه افراد وجود ندارد و بیماران و مراقبین آن‌ها، افراد در معرض خطر و هنگام ورود به مکان‌های با تجمع زیاد ملزم به استفاده از ماسک هستند، ضمن اینکه تاریخ مصرف هر ماسک نیز سه ساعت است و زمان توزیع گسترده آن هنوز مشخص نیست.
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585849
ارسال نظر
نظرات