شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:37 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585923

سفر پاپ به عراق لغو شد

پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز چهارشنبه در جمع گروهی از زائران مسیحی عراقی اعلان کرد که در سال جاری (۲۰۲۰) به این کشور سفر نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز چهارشنبه در جمع گروهی از زائران مسیحی عراقی اعلان کرد که در سال جاری (۲۰۲۰) به این کشور سفر نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واتیکان سیتی؛ پاپ گفت: ای شهروندان عراق، من با شما بسیار احساس نزدیکی می‌کنم که در میدان جنگ قرار دارید و در سراسر عراق از جنگ رنج می‌برید. من برای شما و کشورتان که قرار بود در سال جاری از آن دیدار کنم، دعا می‌کنم.

این صریح‌ترین نظر پاپ تاکنون در باره تعویق این سفر بالقوه خطرناک تا مدت نامعلوم است.

پاپ ابتدا در ژوئن (تابستان) گذشته از تمایل به دیدار از عراق در ۲۰۲۰ سخن گفته بود که مکان تولد حضرت ابراهیم (ع) است و در انجیل نیز از وی نام برده شده از احترام مسلمانان، مسیحیان و یهودیان برخوردار است.

اما واتیکان زمان دقیق این سفر را به علت نگرانی‌های امنیتی هیچ‌گاه اعلان نکرده بود و مقدمات آن به مرحله رسمی نرسید.

شمار مسیحیان عراق به چند صد هزار تن می‌رسد و در زمان اشغال بخش‌های بزرگی از عراق توسط داعش دچار مشکلات زیادی شده بودند.

پاپ در ملاقات ماه گذشته (ژانویه) با «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق، بر لزوم محترم شمرده شدن حق حاکمیت ملی این کشور، تاکید کرده بود.

احتمال دارد ناآرامی‌های جاری عراق که از چند ماه پیش آغاز شده و نگرانی از همه گیری ویروس کرونا نیز در این تصمیم پاپ تاثیر داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585923
ارسال نظر
نظرات