شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1585998

توزیع گوشت و مرغ منجمد از امروز در تهران

رئیس سازمان صمت استان تهران از توزیع گوشت منجمد گوساله به دو قیمت ۴۰ و ۵۰ هزار تومان در میادین و فروشگاه‌ها خبر داد و گفت: قرار است ۱۵۰۰ تن مرغ را با قیمت ۱۲۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسانیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛یداله صادقی رئیس سازمان صمت استان تهران در گفت‌وگویی در خصوص جزئیات نحوه توزیع گوشت در استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر در انتهای توزیع طرح معیشتی گوشت منجمد وارداتی هستیم که در استان تهران حدود ۱۶۰۰ تن گوشت منجمد را بین اقشار هدف و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد با قیمت ۳۸ هزار تومان نیز توزیع شده است.

وی هدف از این توزیع را کمک به معیشت اقشار نیازمنددانست و اضافه کرد: بخشی از طرح معیشت در قالب طرح دیگر ادامه داردکه در آن سهم استان تهران ۱۵۰۰ تن گوشت به قیمت هرکیلو ۳۸ هزار تومان است که شرکت پشتیبانی امور دام این گوشت‌ها را تحویل عوامل توزیع می‌دهد.

رئیس اداره صمت استان تهران در خصوص قیمت عرضه گوشت در این طرح با اعلام قیمت ۴۰ هزار تومانی، تصریح کرد: این گوشت‌ها در شبکه‌ای شامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری، تعاونی‌های کارگری و کارمندی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح استان توزیع می‌شود.

صادقی گفت: همچنین طرح دیگری نیز در دستور است که در این طرح از طریق همین شبکه، بدون محدودیت گوشت منجمد را از طریق شرکت پشتیبانی امور دام به توزیع کنندگان می‌رسانیم که قیمت آن نیز برای هرکیلو ۵۰ هزار تومان است.

علاوه بر گوشت طرح مرغی را نیز در نظر داریم

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره برای تنظیم قیمت مرغ نیز ابراز داشت: در طرح ذخیره سازی مرغ، ۱۵۰۰ تن مرغ را برای توزیع در نظر داریم که قیمت آن نیز برای مصرف کننده ۱۲۹۰۰ تومان تعیین شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران صادقی ادامه داد: از امروز توزیع گوشت برای مصرف خانگی آغاز می‌شود و همه افراد می توانند نسبت به خرید گوشت مایحتاج خود با قیمت ۴۰ هزار تومان اقدام کنند.

استقرار بازرسان در میدان بهمن

صادقی در خصوص افزایش قیمت گوشت نیز اذعان کرد: به علت کم شدن میزان مصرف امعاء و احشاء گوساله، افزایش قیمت گوشت را در این چند روز داشته‌ایم؛ به همین منظور بازرسان ما در مراکز اصلی مانند میدان بهمن استقرار یافته‌اند تا چنانچه در مراکز عمده فروشی و خرده فروشی تخلف و گران فروشی صورت بگیرد برخورد لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در ۱۵ روز گذشته گوشت گوساله با حداقل قیمت توزیع می‌شد و تولیدکنندگان متحمل ضرر می‌شدند که قیمت گوشت گوساله حداکثر ۱۰ درصد به علت اثر جانشینی افزایش یافته است ضمن اینکه پیش‌بینی می‌کنیم با افزایش توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد قیمت گوشت گوسفندی نیز کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1585998
ارسال نظر
نظرات