شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1586051
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس:

نمازجمعه با تمهیدات بهداشتی در سراسر استان فارس برگزار می‌شود

نمازجمعه با تمهیدات بهداشتی در سراسر استان فارس برگزار می‌شود
ملک مکان از برگزاری نماز جمعه ٩ اسفندماه در سراسر استان فارس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، حجت الاسلام والمسلمین ملک مکان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان فارس با بیان اینکه نمازجمعه مورخ 9 اسفند ماه در تمامی شهرستان های استان فارس برگزار می شود افزود: اگر یک شهر یا منطقه ای از سوی مسئولین بهداشت و درمان وضعیت قرمز اعلام شود و به ما اعلام شود در آن مرکز نماز جمعه برپا نخواهد شد در غیر این صورت روال عادی صورت می گیرد.

وی در مورد اقدامات بهداشتی جهت اقامه نماز گفت: با نامه نگاری های صورت گرفته با مسئولین برگزاری خواسته شده تا قبل از شروع برگزاری نماز جمعه وضو خانه ها، مکان های عمومی و مصلی اصلی اقامه نماز را ضد عفونی کنند و از مسئولین ناوگان حمل و نقل عمومی خواسته شده تا اتوبوس های حامل نمازگذاران نیز ضدعفونی گردد. اکیپ های پزشکی و درمانی نیز در محل برگزاری نماز حضور دارند تا مردم را در مسائل بهداشتی راهنمایی کنند و در صورت مشکل خاصی سریعا اقدامات لازم صورت بگیرد.
 
حجت الاسلام ملک مکان در پایان از مردم خواست تا حتما بهداشت فردی را رعایت کنند و مهر نماز و در صورت امکان سجاده همراه داشته باشند و کسانی که احساس بیماری و کسالت دارند توصیه می شود تا از حضور خودداری نمایند.
 
نماز جمعه در شیراز برگزار می شود
به نقل از روابط عمومی ستاد برگزاری نمازجمعه شیراز، احمد فخارزاده اظهارداشت: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا موجب ایجاد ترس و تردد در مجامع عمومی شده، نماز جمعه این هفته شیراز به امامت آیت الله دژکام با محدودیت های بهداشتی برگزار می شود.
 
وی افزود: تمهیداتی اندیشیده شده تا تیم کارشناسان علوم پزشکی در مصلی نماز جمعه مستقر شوند، ترددها کنترل و تمهیدات لازم بهداشتی از جمله ضدعفونی دست ها در زمان ورود ، ضدعفونی کامل مصلی نماز جمعه و استفاده از دستکش و ماسک در دستور کار قرار بگیرد.
 
مسئول ستاد برگزاری نمازجمعه شیراز خاطرنشان کرد: تمهیدات خاص ترددی برای افرادی که دارای علائمی مانند سرفه و تب دارند اندیشیده شده تا در صورت مشاهده به مراکز درمانی هدایت شوند.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586051
ارسال نظر
نظرات