شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 08:41 منتشر شده در مورخ: 1398/12/09 شناسه خبر: 1586183
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

تست دو مورد مشکوک به کرونا در بیرجند منفی از آب درآمد/ توزیع 2 هزار تیوپ محلول ضدعفونی در داروخانه‌های خراسان جنوبی

تست دو مورد مشکوک به کرونا در بیرجند منفی از آب درآمد/ توزیع 2 هزار تیوپ محلول ضدعفونی در داروخانه‌های خراسان جنوبی
دهقانی گفت: جواب آزمایش دومین مورد نمونه ارسالی ما به انستیتوپاستور، منفی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمد دهقانی‌فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در گفت‌وگو با خبر 20 سیمای خراسان جنوبی گفت: جواب آزمایش دومین مورد نمونه ارسالی ما به انستیتوپاستور، منفی بود.

وی افزود: مردم افرادی را مشاهده می‌کنند که در بیمارستان بستری می‌شوند و با انتشار مطالب در فضای مجازی، نگرانی بوجود می‌آید که این افراد چرا بستری شدند؟ در پاسخ باید گفت در فصل سرما مراجعه و بستری بیماران تنفسی زیادی مانند بیماران آسم یا انسداد دستگاه تنفسی و حتی بیماران انفولانزای فصلی در بیمارستان بیشتر می‌شود که هر ساله این‌گونه است و این به معنای وجود کرونا در بیماران نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: این‌که بیماران در قسمتی خاص از بیمارستان قرار می‌گیرند به معنای این نیست که آن‌ها حتی مشکوک به کرونا هستند بلکه برای نمونه‌گیری از افراد جهت کرونا، معیارهایی وجود دارد و اگر این معیارها در فردی مشاهده شود، ما ریسک نمی‌کنیم و نمونه‌گیری انجام می‌شود.

دهقانی اظهار کرد: علاوه بر بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند، بیمارستان‌های شهید رحیمی، ارتش و میلاد و درمانگاه حضرت ولیعصر(عج) بیرجند، برای بیماران سرپایی خدمات ارائه می‌کند.

وی افزود: مراکز جامع سلامت مهرشهر، جوادیه و امیرآباد نیز تا ساعت 12 شب پذیرای مراجعان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: سامانه 190 جهت پاسخ‌گویی به سؤالات مردم تا ساعت 10 شب فعال است.

دهقانی اظهار کرد: در چند روز گذشته حدود 3 هزار لیتر از محلول‌های ضدعفونی دست و سطح را در اختیار سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که مراجعات زیادی دارند و اماکن عمومی توزیع کردیم.

وی افزود: از محلول‌های ضدعفونی دست که کارخانه داخل استان تولید می‌کند، امروز 2 هزار تیوپ در داروخانه‌های استان توزیع شد و لیست آن‌ها به اداره صنعت، معدن و تجارت جهت بازرسی و نظارت داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با توجه به نیاز کارخانه داخل استان به الکل، 5 هزار لیتر الکل در اختیار کارخانه قرار دادیم تا خط تولید محلول‌های ضدعفونی دست این کارخانه تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586183
ارسال نظر
نظرات