شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1398/12/10 شناسه خبر: 1586412
کانالهای معاند و داخلی تشویش اذهان می کنند، دادستانی و پلیس فتا هم سکوت؛

تکذیب شایعات؛ از حضور روحانیون مبتلا به کرونا در کردستان تا ابتلای پنج هزار سنندجی!

تکذیب شایعات؛ از حضور روحانیون مبتلا به کرونا در کردستان تا ابتلای پنج هزار سنندجی!
کانالهایی همچون آواتودی و نیشتمانی جوان این روزها با سوءاستفاده از موضوع کرونا از هیچ تلاشی برای ایجاد وحشت در بین مردم کردستان دریغ نکرده و متأسفانه برخی کانالهای داخلی مانند «سایت شهر سنندج» نیز دانسته یا نادانسته با آنها همسو شده اند و تاسف بارتر اینکه دادستانی و پلیس فتا هم در قبال آنها سکوت کرده اند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، در روزهایی که مردم استان کردستان همانند مردم دیگر نقاط کشور با رعایت اصول بهداشتی در حال مقابله با ویروس کرونا هستند و بیش از هر چیزی نیازمند آرامش روانی می باشند شبکه ها و کانال های ضد انقلاب و معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال شایعه پراکنی و تلاش برای افزایش نگرانی ها در بین مردم هستند.

در این بین لجن پراکنی های کانال معاند نیشتمانی جوان و کانال علی جوانمردی بیش از دیگر شبکه ها به چشم می آید؛ کانال هایی که از شیوع ویروس کرونا در میان مردم ایران خشنود می شوند و این شادی را در بیان خود نیز بروز می دهند.

این بی شرمی تنها به اینجا خلاصه نمی شود و شبکه ضد مردمی نیشتمانی جوان  پا را فراتر می گذارد و از ابتلای 5 هزار نفر در شهر سنندج به ویروس کرونا خبر می دهد. کانالی دیگر به دورغ می نویسد دختری 28 ساله سنندجی و مرد میانسال دیواندره ای مبتلا به کرونا فوت کرده اند. آوادتودی هم می نویسد شش نفر از روحانیون سرشناس قم در مهانسرای سپاه کردستان اقامت دارند و دهها شایعه و مطالب کذب دیگر...

باید گفت اگر چه ویروس کرونا نگرانی های بسیاری را برای مردم به وجود آورده بود اما نباید از این نکته گذشت که همین مسئله زمینه آشکار شدن چهره حقیقی شبکه های معاند که ادعای دفاع از مردم استان کردستان را دارند، نشان داد و امروز برای همه آشکار است که دروغگویانی همچون آواتودی و نیشتمانی جوان تنها به دنبال تشویش افکار عمومی و ایجاد اضطراب و نگرانی در جامعه هستند.

در مطلبی عجیب کانال نیشتمانی جوان می نویسد «خبر خوشحال کننده برای مردم اقلیم کردستان عراق؛ خوشبختانه آزمایش هر سه مورد مشکوک به کرونا در اقلیم کردستان منفی بود»! اما در پست بعدی برای تشویش اذهان مردم کردستان ایران می نویسد 5 هزار سنندجی مبتلا به کرونا هستند و به دنبال ایجاد وحشت در میان مردم است! اینجاست که معلوم می شود این کانال دشمن مردم کردستان ایران است نه دوست!

اما عجیبتر اینکه در داخل خود سنندج کانالی به اسم «سایت شهر سنندج» که برای جذب ممبر خود را به هر آب و آتشی می زند در این روزهایی که اخبار کرونا داغ  داغ است با انتشار مطالب کذب و ایجاد جو روانی منفی نه تنها موجب سردرگمی مردم شده بلکه خوراک کانالهای ضدانقلاب را نیز تأمین می کند و جالبتر اینکه نه دادستانی و نه پلیس فتا نیز کاری به کارش ندارند!

 

حضور ۶ روحانی از قم در مهمانسرای سپاه کردستان کذب محض است/ کانال آواتودی و علی جوانمردی دشمن ملت کرد هستند

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در گفتگو با کردتودی گفت: اینکه تعدادی کانال مزدور و جیره خوار از جمله آواتودی نوشته اند شش روحانی سرشناس استان قم در مهمانسرای سپاه کردستان حضور دارند کذب و بی اساس است.

وی افزود: نه تنها روحانی قمی بلکه هیچ مهمانی در این چند روز به مهمانسرای سپاه کردستان مراجعه نکرده اند.

سردار حسینی گفت: آدم بیشرفی همچون علی جوانمردی ادمین کانال آواتودی از آمریکا پول میگیرد تا علیه ملت کرد لجن پراکنی و شایعه سازی کند.

فرمانده سپاه کردستان تاکید کرد: باید به حال این جیره خواران که خود را حامی کردها معرفی می کنند تاسف خورد که در چنین شرایطهایی همه رذالت و پستی خود را به کار میگیرند تا با روح و روان مردم کرد بازی کنند.

وی افزود: این کانالهای پست و رذل بهتر است پستی و رذالت خود را در جایی دیگر دنبال کنند چون مردم کردستان آگاهتر و بیدارتر از این حرفها هستند که گول چنین مزخرفاتی را بخورند.

سردار حسینی همچنین عنوان کرد: سپاه کردستان همچون گذشته حامی و در کنار مردم خواهد بود و در این شرایط هم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به سهم خود ضامن سلامتی مردم باشد.

وی افزود: درصدد هستیم به صورت ضرب الاجل یک کارگاه تولید مواد ضدعفونی کننده احداث کنیم و تولیدات آن را در اختیار مردم کردستان قرار دهیم.

هیچ فوتی ناشی از کرونا در کردستان نداشته ایم/ ابتلای ۵ هزار سنندجی به کرونا, مرگ دختر ۲۸ ساله سنندجی و مرد میانسال دیواندره ای کذب محض است

دکتر هومن قصری معاون درمانی علوم پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی عنوان کرد: طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، ۳ نفر دچار بیماری کرونا در استان کردستان هستند, دو مرد سقزی و یک مرد سنندجی است که نتایج بیماری کرونا آنها مثبت بوده و در حال حاضر تحت درمان هستند و حالشان رو به بهبودی است.

وی گفت: خوشبختانه هیچ نوع فوتی ناشی از بیماری کرونا را در استان کردستان نداشته ایم و اینکه در کانال های ضد انقلاب باعث تشویش اذهان مردم شده اند و خبر از ابتلای ۵ هزار سنندجی به این نوع بیماری را می دهند کذب محض است و دانشگاه علوم پزشکی کردستان این آمار را تکذیب می کند.

وی افزود: از مردم کردستان خواهشمندیم به شایعات توجه نکنند و اخبار رسمی را از رسانه ملی  و توسط مسوولین دانشگاه دنبال کنند.

امروز کانال های اجیر شده توسط آمریکا, رژیم صهیونیستی و گروهکهای معاند در تلاش برای تشویش اذهان مردم کردستان به دروغ گفته بودند ۵ هزار سنندجی مبتلا به کرونا هستند, این کانالهای دروغ پراکن همچنین گفته بودند یک دختر ۲۸ ساله سنندجی و یک مرد میانسال دیواندره ای بر اثر کرونا فوت کرده اند که دانشگاه علوم پزشکی کردستان همه این شایعات را تکذیب کرد.

فوت شهروند دیواندره ای بر اثر بیماری کرونا کذب است؛ کانالهای خودفروش دموکرات و کومله باید شرمسار باشند که با روح و روان مردم بازی می کنند

فرماندار شهرستان دیواندره ضمن تکذیب فوت مرد ۶۸ ساله دیواندره ای بر اثر بیماری کرونا را تکذیب کرد و بیان داشت این اقدام ضد انقلاب برای متشنج کردن فضا و مایوس کردن مردم است.

جعفر توان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: از عصر امروز خبری مبنی بر فوت مرد ۶۸ ساله دیواندره ای بر اثر ابتلاء به کرونا ویروس در فضای مجازی منتشر شده که صحت ندارد .

وی ضمن تکذیب این خبر افزود : تا کنون هیچ فرد دیواندره ای به این ویروس مبتلاء نشده و آمارهای رسمی از طریق دانشگاه علوم پزشکی کردستان پس از تایید آزمایشهای مربوطه اعلام می شود.

فرماندار دیواندره گفت: متاسفانه کانال های ضد انقلاب در این برهه از زمان با خبرهای جعلی و دروغ قصد تشویش اذهان عمومی و ناامید کردن مردم را دارند .

وی همچنین خطاب به مردم بیان داشت: تعطیلاتی که برای دانش آموزان و مراکز علمی و فرهنگی در نظر گرفته شده بخاطر جلوگیری از اشاعه ویروس است و خانواده ها در این راستا با مسوولان بیشترین همکاری را داشته باشند.

فرماندار دیواندره ضمن تکذیب شایعه ضد انقلاب، تاکید کرد : شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیواندره و سایر مسوولان بعنوان سرباز انقلاب و نظام با تمام قوا آماده خدمت رسانی به مردم نجیب دیواندره هستند.

کمبود مواد شوینده و دستکش نداریم/ نیاز مراکز درمانی به ماسک کاملا تامین است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفت و گو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: کارخانجات داخلی مازاد بر نیاز داخل مواد شوینده تولید نموده و در ارایه این مواد به مردم مشکلی نداریم.

دکتر عطاالله حیدری افزود: کردستانی ها از تمام مراکز فروش می توانند مواد شوینده و ضدعفونی کننده را تهیه کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن هشدار به مردم نسبت به استفاده خودسرانه از دارو اظهار کرد: به محض مشاهده علائم کرونا از مردم خواستاریم که به مراکز درمانی مراجعه کنند.

حیدری با تکذیب ادعای رسانه های ضدانقلاب مبنی بر کمبود دارو در مراکز درمانی استان و کمبود مواد شوینده و ضدعفونی اظهار کرد: انبارهای مراکز درمانی استان تا چندین ماه پاسخگوی نیاز دارویی مردم بوده و این مهم نیز هر روز با داروهای جدید شارژ می شود.

وی افزود: باید توجه کرد که افراد سالم نیازمند ماسک نبوده و کمبود ماسک یک مبحث جهانی است و تمامی کشورهای درگیر با کرونا با افزایش قیمت ماسک در جامعه مواجه شده اند اما در استان کردستان با توجه به اینکه مراکز تولید ماسک در بیمارستان ها داریم هیچ کمبودی در مراکز درمانی نداریم.

وی همچنین بر تشدید نظارت بر داروخانه ها و مراکز عرضه دستکش و مواد ضدعفونی کننده در استان خبر داد و از هم استانی ها خواست که در صورت مشاهده هرگونه احتکار یا تخلف در این خصوص موارد تخلف را با دستگاه های نظارتی در جریان قرار دهند.

آغاز گشتهای نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی در فروشگا های استان

فرزاد سردارزاده  رییس اداره نظارت و بازرسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان نمود: ما به اندازه کافی محصولات شوینده در انبارها  و در سطح  بازار  داریم و آنچه که ما در حال حاظر شاهد آن هستیم تکمیل بودن ظرفیت ما از تولید شویندگان بهداشتی است .

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات عملیاتی که در این راستا باید صورت گیرد تشدید نظارت‌ها است، از همین رو تشدید نظارت از مبداء ورود کالا به سطح بازار تا زمانی که در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد در دستور کار قرار دارد.

سردارزاده عنوان کرد: در این میان بعضی از بازاریان با سواستفاده از موقعیت موجود هم احتکار کردند و هم دست به گران فروشی زدند که در استان کردستان این احتکار به ندرت صورت گرفت اما با دو مورد صورت گرفته نیز برخورد شد.

وی گفت: در حال حاضر گزارشی دال بر اینکه شوینده ها افزایش قیمت پیدا کرده باشد نداریم و یقین بدانید که اگر فروشنده ای بخواهد خود سر قیمت ها را تغییر دهد و یا مخدوش کند برخورد خواهیم کرد.

سردارزاده با اشاره به اینکه از طریق سامانه انبارها، موجودی هر یک از فروشندگان تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی و شوینده‌ها بررسی می‌شود و همکاران ما به‌صورت میدانی نیز حضور دارند، ادامه داد: چنانچه هرگونه تخلفی اعم از عدم اعلام موجودی، امتناع عرضه و اخفاء و نیز گران‌فروشی وجود داشته باشد به‌شدت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه این گشت‌های مشترک با حضور تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط به صورت مستمر در حال اجرا است افزود: همه اقلام بهداشتی نظیر ماسک، ژل‌ها و دیگر مواد ضدعفونی کننده باید در مراکز عرضه مجاز و با قیمت مصوب توزیع شوند.

وی در پایان از مردم خواست تا با همکاری با بازرسان از طریق شماره تماس 124 همکاران ما را در جریان هر گونه تخلفی قرار دهند.

به گزارش کُردتودی، در این میان چیزی که حائز اهمیت است این است که ویروس کرونا هم با گرم شدن هوا و تغییر اکوسیستم زمستانی از بین می رود و به قول معروف با پایان زمستان، روسیاهی برای کلاغهایی همچون آواتودی، نیشتمانی جوان و... می ماند که این روزها به خوبی خود را برای همه نمایان کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586412
ارسال نظر
نظرات