شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:35 منتشر شده در مورخ: 1398/12/11 شناسه خبر: 1586733

دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کروناویروس در چهارمحال و بختیاری فراهم است

دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کروناویروس در چهارمحال و بختیاری فراهم است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با کرونا ویروس در این استان به قدر کافی تامین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز ؛ دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد  با بیان اینکه، ماسک مورد نیاز بیماران و کادر درمانی به اندازه کافی دراختیار مراکز درمان قرار داده می‌شود افزود: کروناویروس یک بیماری چندوجهی است که علاوه بر نظام بهداشت و درمان، سایر ارگان ها را درگیر کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: اهمیت کووید۱۹ به دلیل نوظهور بودن و رفتار اپیدمیولوژیک متغیر آن است.

دکتر شیرانی با اشاره به اینکه کروناویروس بیماری با شدت کشندگی پایین و میزان سرایت بالا است، ادامه داد: در بحث مقابله با این بیماری زیرساخت‌ها و فضای فیزیکی سیستم بهداشتی و درمانی، پرسنل آموزش دیده به‌لحاظ روحی، روانی و حرفه‌ای و تجهیزات بهداشت فردی همچون ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و... حائز اهمیت است.

دکترشیرانی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۱.۵ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود و این میزان تولید روز به روز در حال افزایش است اظهار داشت: تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بیماری کروناویروس در چهارمحال و بختیاری ذخیره شده است اما باید مصرف این تجهیزات مدیریت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون وضعیت استان در بحث کروناویروس مثبت بوده است اما باید خود را برای مدیریت هر شرایطی آماده کنیم.

دکترشیرانی اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا چهارمحال و بختیاری دیرتر به کروناویروس آلوده شود تا ضمن کاهش شدت بیماری از اثرگذاری ویروس کاسته شود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: در حال حاضر از ظرفیت همه هیأت‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی، کارشناسان خبره و باتجربه، پرستاران، پزشکان و... استفاده می‌شود بنابراین باید تلاش شود به آن‌هایی که در خط مقدم مبارزه با کرونا می‌جنگند روحیه بدهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586733
ارسال نظر
نظرات