شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1398/12/11 شناسه خبر: 1586801
رونق بازار فال‌گیران مجازی؛ وقتی حقیقت به محاق می‌رود!

سایت‌های خرید و فروش اینترنتی هم برای رمال‌ها آگهی می‌زنند/ هشدار پلیس فتا درباره پدیده نوظهور رمال‌های مجازی

سایت‌های خرید و فروش اینترنتی هم برای رمال‌ها آگهی می‌زنند/ هشدار پلیس فتا درباره پدیده نوظهور رمال‌های مجازی
این روزها اوضاع فالگیران در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و حتی برخی سایت‌های خرید و فروش اینترنتی مانند دیوار، رونق زیادی پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، این روزها در استان کردستان بالاخص در شهرستان سنندج دعا نویسی و درخواست طلسم حتی برای مشکلات بزرگ زندگی بسیار فراگیر شده و متأسفانه در این بین خانم‌هایی که بیشترین طرفدار این نوع فال‌ها هستند راحت تر تحت تاثیر سخنان فالگیرها قرار می‌گیرند چرا که گشایش بخت، حل مشکلات چندین ساله، تغییر سرنوشت، ارتباط با عالم غیب و در ازای دریافت مبلغ ناچیزی بوده و با توجه به مرحله دعا مبلغ گرفته‌شده فرق می‌کند.

البته این روزها اوضاع فالگیران در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و البته در دیوار از جمع های زنانه بسیار بدتر است، چرا که این دعا نویسان مجازی فال می گیرند و طلسم درست می کنند و سرکتاب باز می کنند و صد البته پول های هنگفت تری از فال گیرهای واقعی به جیب می زنند.

جالب تر این است که در دیوار که محلی برای خرید و فروش است متاسفانه فالگیران و رمالان نیز به آنجا نفوذ کرده اند به طوری که با یک تماس تلفنی باید 50 هزار تومان واریز کنی و اما ....

 واقعیت این است که اکثر جملاتی که یک فال‌گیر می‌گوید جملات دوپهلویی هستند که فرد در ذهنش آن‌ها را مطابق شرایط زندگی خودش تفسیر می‌کند. جملاتی مثل «دشمن داری»، «کسی به خانواده تو نظر بد دارد» یا «روزهای سختی را می گذرانی» هیچ چیز منحصر به فردی درباره یک زندگی عادی نیست.

البته این را هم نباید نادیده بگیریم که فال‌گیرهایی که می‌توانند یک نفر را به توانایی خود مطمئن کنند مهارت‌هایی هم دارند. مهارت‌هایی مثل خواندن احساسات از روی حرکت اجزای صورت و بدن فرد که به فال‌گیر می‌گوید جمله اش چقدر تاثیرگذار بوده و باید جملات بعدی برای جلب مخاطب مشتری اش را چگونه بچیند.

کسانی هم که از درآمد فالگیر سود می‌برند نهایت تلاش را برای تبلیغ او و اقناع مشتری به کار می برند، اما به راستی نباید گول این چنین افرادی را خورد، زیرا تنها با احساسات زنانگی زنانی بازی می کنند که نمی دانند تنها خداوند است که حلال مشکلاتشان است نه بندگان خدا که به واسطه ی موم و زنبور عسل و طلسم و دعاهای بهایی می خواهند زندگی فرد را نجات دهند.

فالگیری در فضای مجازی جرم است

مجتبی بهمنی رئیس اداره پیشگیری پلیس فتا استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی عنوان کرد: براساس قوانین جاری در کشور، موضوع فالگیری در فضای مجازی جرم است  و جزء مجرمانی است که کدینگ آن در جرائم فضای مجازی و اینترنتی تعریف شده است و به پلیس فتا واگذار شده است.

پلیس فتا استان کردستان هر مکاه کارشناسان جرم یابی، فضای مجازی را ردیابی  و بحث رمالی و فال نویسی را که مشاهده کنند بعد از شناسایی مستندات را جمع و بعد از تشکیل پرونده و ارسال به دادسرا با آنها برخورد قضایی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه پلیس فتا پیگیر فعالیت رمالان و فالگیران در فضای مجازی است، افزود: پلیس با افراد متخلفی که در این زمینه فعالیت دارند برخورد می‌کند.

بهمنی خاطر نشان کرد: سایت‌ها و کانال‌های فالگیری هیچ اعتبار و ارزشی ندارند و صاحبان آن‌‌ها صرفا به دنبال سودجویی و کلاهبرداری از کاربران هستند، لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه سریعا موضوع را به پلیس و مبادی مربوطه اطلاع دهند تا با مجرمان فضای سایبری برخورد شود.

وی با بیان اینکه کاربران باید با تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی، راه سوء استفاده و سودجویی را از کلاهبرداران بگیرند، توصیه کرد: به تبلیغاتی که در خصوص رمالی و فالگیری در فضای مجازی و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود اعتماد نکرده و فریب این قبیل کلاهبرداری‌ها را نخورند.

رئیس اداره پیشگیری پلیس فتا استان کردستان در پایان گفت: کاربران، هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای‌مجازی یا پیام‌رسان‌های ‌موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586801
ارسال نظر
نظرات