شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:13 منتشر شده در مورخ: 1398/12/11 شناسه خبر: 1586913
مدیرکل دامپزشکی آذربایجانشرقی مطرح کرد؛

فرآورده‌های دامی، آلودگی کرونا ندارند/ ممنوعیت انتقال شتر از جنوب کشور

فرآورده‌های دامی، آلودگی کرونا ندارند/ ممنوعیت انتقال شتر از جنوب کشور
بهداد گفت: شیر و محصولات لبنی که استفاده می‌شود هیچ مشکلی از بابت ویروس کرونا ندارند، فقط گوشت و شیر شتر می‌تواند عامل انتقال باشد به همین خاطر هرگونه نقل و انتقال شتر از استان‌های جنوبی کشور ممنوع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی، در گفت‌وگو با آناج، با اشاره به اینکه ویروس کرونا به شدت بین انسان مسری است اظهار داشت: قوت غالب اکثر مردم در ایران فرآورده‌های گوشتی و دامی است ولی تاکنون موردی مبنی از انتقال این ویروس بین گوشت و انسان دیده نشده است.

وی گفت: شیر و محصولات لبنی که استفاده می‌شود هیچ مشکلی از بابت ویروس کرونا ندارند، فقط گوشت و شیر شتر می‌تواند عامل انتقال باشد به همین خاطر هرگونه نقل و انتقال شتر از استان‌های جنوبی کشور ممنوع شده است، همچنین شترهایی که در خود استان پرورش می‌دهند به صورت مستمر پایش می‌شوند.

بهداد خاطرنشان کرد:در فراورده‌های دامی کرونا وجود ندارد ولی همیشه و در همه حال باید موارد بهداشتی را رعایت کرد، اینگونه می‌توان گفت گوشت عامل انتقال است که قصاب فروشنده خود مبتلا به کرونا باشد که در این صورت به عنوان یک جسم خارجی می‌تواند در گوشت اثرگذار باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به انتقال این ویروس از انسان به انسان تصریح کرد: کرونا فقط از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، در گوشت مرغ، بوقلمون و گوشت دامی نمی‌تواند خود به عنوان عامل ویروس  یاد شود حتی اگر فرض کنیم که  گوشت حیوان هم عامل این ویروس است با پخت کامل گوشت ویروس کرونا از بین می‌رود چراکه ویروس‌ها توان زنده ماندن در برابر حرارت شدید را ندارند.

وی گفت: توصیه همیشگی ما به مردم عزیر این است که گوشت را هنگام پخت به طور کامل بپزند و از حالت خامی خارج شود، حتی اگر گوشت شتر هم آلوده باشد ویروس کرونا با پخت کامل از بین می‌رود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1586913
ارسال نظر
نظرات