شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1398/12/12 شناسه خبر: 1587192
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبرداد؛

توقف ثبت‌نام تورهای گردشگری در دفاتر خدمات مسافربری زنجان

توقف ثبت‌نام تورهای گردشگری در دفاتر خدمات مسافربری زنجان
امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ثبت‌نام تورهای گردشگری داخلی و خارجی در دفاتر خدمات مسافربری استان زنجان متوقف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر ارجمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا بخشنامه‌هایی از سوی ستاد کرونای استان زنجان و وزارت میراث فرهنگی برای جلوگیری از انتشار این بیماری ارائه شده است.

وی با بیان اینکه یکی از آیتم‌های این بخشنامه جلوگیری از فعالیت تورهای گردشگری از استان‌های دیگر و تورهای خارجی است، افزود: ثبت‌نام تورهای گردشگری در دفاتر خدمات مسافربری استان نیز متوقف شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ورود و خروج تورهای گردشگری در زنجان تا اطلاع ثانوی لغو شده است و مردم نیز در این زمینه همکاری مطلوبی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه از هفته گذشته هیچ توری وارد استان نشده است، ادامه داد: بسیاری از تورهای نوروزی نیز لغو شده است.

ارجمند با اشاره به اینکه به‌منظور جلوگیری از تجمعات در اماکن تاریخی و موزه‌های استان زنجان، بازدیدها گروهی لغو و این بازدیدها به صورت انفرادی انجام می‌شود، افزود: با همراهی مردم میزان بازدید از اماکن گردشگری و موزه‌ها به صورت محسوسی کاهش‌یافته است.

وی از ضدعفونی همه ابنیه‌های تاریخی استان و موزه‌ها توسط پرسنل آموزش‌دیده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان خبرداد و گفت: تاسیسات گردشگری استان نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ضدعفونی می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: نظارت‌های دوره‌ای بر تاسیسات اقامتی از جمله هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان زنجان تشدید شده است و به‌صورت روزانه اکیپ‌های این اداره کل با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان این نظارت‌ها را انجام می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: پذیرش مسافران خارجی و از استان‌های درگیر کرونا در فضاهای اقامتی و پذیرایی استان زنجان ممنوع بوده و در صورت ورود چنین مسافرانی باید مسئولان مربوطه به دانشگاه علوم پزشکی و میراث فرهنگی استان اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1587192
ارسال نظر
نظرات