شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1398/12/13 شناسه خبر: 1587452
سرپرست مرکز بهداشت شهرکرد خبر داد؛

توزیع بیش از ۳ هزار لیتر مواد گندزدا در شهرکرد

توزیع بیش از ۳ هزار لیتر مواد گندزدا در شهرکرد
دکتر نرگس عسگری سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد از توزیع روزانه بیش از ۳ هزار لیتر مواد گندزدا در شهرکرد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ دکتر نرگس عسگری سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد گفت: مردم روزانه برای دریافت مواد گندزدا مراجعه می‌کنند و توزیع این مواد ساماندهی شده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد افزود: همه مراحل ترکیب مواد گندزدا به‌صورت کامل برای مردم توضیح داده می‌شود و اخطارهای لازم درخصوص خطرات این مواد نیز برای آن‌ها به‌صورت کامل تشریح می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده نادرست از این مواد گندزدا باعث مسمومیت شدید و آسیب جدی به مجاری تنفسی می‌شود.

دکتر عسگری تاکید کرد: درست است که تاکنون وضعیت استان در خصوص کروناویروس سفید اعلام شده است اما مردم بدانند همچنان استان در معرض خطر است، همه استان‌های اطراف چهارمحال و بختیاری به‌نوعی گرفتار بیمار شدند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد عنوان کرد: مدت زمان تایید یا عدم تایید جواب آزمایشات افرادی که مشکوک به کروناویروس هستند طولانی است و هر آن ممکن است مورد مثبتی نیز در این استان دیده شود، لذا مردم همچنان باید اصول بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات مثل خیابان‌ها، بازار و... خودداری کنند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد افزود: همچنین آموزش‌های صحیح درخصوص ویروس کرونا در ۸۰ اداره و بانک و همچنین به نیروهای خدماتی مدارس و دانشگاه‌ها ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: چادرها و کانکس‌های اطلاع‌رسانی در قالب کمپین مقابله با کروناویروس در سطح شهرکرد دایر شد.

عسگری با تاکید بر اینکه پیگیری‌های لازم جهت عدم برگزاری مراسم‌های مختلف، تجمعات، نمایشگاه‌ها و... صورت گرفته است، عنوان کرد: کلینیک‌های امام علی(ع) و حضرت رسول(ص) شهرکرد گندزدایی شدند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد اضافه کرد: سه کلیلنیک غربالگری بیماری‌های واگیردار در شهرکرد تشکیل شده است، این کلینیک‌ها در مراکز خدمات جامع سلامت شماره یک، شماره سه و شماره چهار ایجاد شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه کنترل مسافران ورودی به شهرکرد تا حد امکان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: فرایند آموزش پرسنل، پزشکان، پرستاران و کارشناسان مراکز خدمات جامع سلامت در شهرستان شهرکرد انجام شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1587452
ارسال نظر
نظرات