شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 19:41 منتشر شده در مورخ: 1398/12/13 شناسه خبر: 1587683
هم زمان با هفته منابع طبیعی و آبخیز داری؛

2 میلیون اصله نهال در چهارمحال و بختیاری توزیع می شود

2 میلیون اصله نهال در چهارمحال و بختیاری توزیع می شود
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری چهارمحال و بختیاری گفت: در هفته منابع طبیعی حدود 2 میلیون اصله نهال در چهارمحال و بختیاری آماده توزیع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی محمدی‌مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری  همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در گفت و گو با جهانبین نیوز گفت: در سال جاری روز درختکاری از ۱۵ اسفندماه به ۱۴ آذر ماه که روز خاک نامگذاری شده بود تغییر یافت.

وی ادامه داد: با گودبرداری و نهال‌کاری در ۱۴ آذرماه سال جاری نهال از بارندگی‌های زمستانی برخوردار و نم و رطوبت ایجاد شده در خاک منجر به زنده ماندن نهال در خاک می‌شود.

محمدی مقدم تشریح کرد: در سال جاری حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی تحت عنوان پارک جنگلی و فضای سبز از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری به شهرداری شهرکرد واگذار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با همکاری شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گامی در افزایش سرانه فضای سبز استان برداریم.

وی هدف منابع طبیعی و آبخیزداری را ترویج فرهنگ نهال‌کاری با مشارکت مردم چهارمحال و بختیاری عنوان و اعلام کرد: در هفته منابع طبیعی حدود 2 میلیون اصله نهال آماده توزیع  است.

محمدی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری برای نخستین بار در کشور توانست در زمینه ترویج نهال‌کاری با دعوت از هنرمندان، خوانندگان و شاعران گام بلندی برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بردارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1587683
ارسال نظر
نظرات