شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1398/12/15 شناسه خبر: 1587971
سپاه و بسیج همیشه در کنار مردم است؛

سپاه مازندران در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا/مراکز درمانی آماده جهاد مقدس

سپاه مازندران در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا/مراکز درمانی آماده جهاد مقدس
به‌دنبال شیوع ویروس کرونا در شهرهای مازندران، سپاه این استان با بسیج امکانات بهداشتی و درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس قرار گرفته و رزمایش پدافند زیستی را در شهرهای استان برپا می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سپاه همواره در بحران‌ها از قبیل سیل، زلزله، آشوب، ناامنی و تمامی برهه‌های حساس در کنار مردم بوده است. سپاه پاسداران در مقابله با کرونا ویروس نیز تمام توان و تجهیزات خود را به‌کار می‌گیرد و در کنار عزیزانی که در خط مقدم مبارزه با این بیماری حضور دارند خواهد بود.

دشمن با نشر شایعات و خبرهای کذب از این بحران یک ترس بزرگ راه انداخته و شروع به شایعه‌پراکنی کرده است و قاطعانه با روحیه انقلابی و جهادی به دور از رعب و وحشت بر کرونا غلبه خواهیم کرد.

به‌دنبال شیوع ویروس کرونا همه اقشار بسیجی به همراه مراکز درمانی و بهداشتی طرف قرارداد درمانی آماده جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان شدند.

در پی شیوع کرونا و پیشگیری از انتقال این ویروس سپاه قائم‌شهر بازار و پاساژهای این شهرستان را سمپاشی و ضد عفونی کرد.

طلاب بسیجی شهرستان تنکابن نیز در مبارزه با ویروس منحوس کرونا با امکانات شخصی و همکاری شبکه بهداشت و درمان بیمارستان شهید رجایی تنکابن را ضدعفونی کردند.

در پی گسترش بیماری کرونا در سطح استان مازندران بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران کمپین مقابله با کرونا تشکیل داد. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران چندی پیش با شعار در کنار مردم خواهیم ماند برای مقابله و درمان با کرونا اعلام آمادگی کرد، گام‌های استواری در راستای خدمت‌رسانی و ایجاد آرامش در استان برداشت و همراهی و همکاری دانشجویان را در سه حیطه خواستار شد.

آموزش و پیشگیری که شامل تشکیل غرفه‌های آموزشی در مراکز بهداشتی و توزیع ماسک، آموزش رسانه‌ای، آموزش در قالب مکتوبیات، برنامه‌های نماز جمعه‌های استان، مساجد شهر ساری و باقی شهر‌های استان در قالب تیم‌های آموزشی می‌شود. کار درمان که شامل نقش‌آفرینی برای خلأهای مراکز درمانی است و نظارت بر مراکز پخش که به‌معنای صورت گرفتن اقداماتی در حوزه داروخانه و تجهیزات پزشکی است.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به‌منظور پیشگیری و مقابله با کرونا، کمپینی را با عنوان کمپین مقابله با کرونا تشکیل داده که حمایت آیت‌الله لائینی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران را در راستای این برنامه در پی داشته است.

آمادگی شبانه‌روزی درمانگاه باب‌الحوائج سپاه بابلسر
سیدمصطفی موسوی‌نژاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر با تاکید بر اینکه فداکاری و دفاعِ مقدس این روزهای مدافعان سلامت ملت در خاطر مردم ثبت می‌‌شود ابراز امیدواری کرد شرّ این ویروس منحوس به خواست خداوند به‌زودی از کشورمان دور شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این ناحیه برای مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: قرارگاه پدافند زیستی با 7 کارگروه در سطح ناحیه، حوزه‌های بسیج و محلات بابلسر راه‌اندازی شد.

آمادگی بسیجیان متخصص نکایی برای خدمات رسانی در بیمارستان‌ها
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا نیز از آمادگی بهداری رزم سپاه برای مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس خبر داد.

مجیدرضا شعبانی با اشاره به اینکه  مجموعه سپاه و بسیج شهرستان مثل همیشه در شرایط سخت کشور پای کار مردم هستند گفت: بسیج جامعه پزشکی در کنار دیگر سازمان‌های خدمات دهنده همچون هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان پای کار رفع موانع و مشکلات است.

وی با بیان اینکه بهداری رزم سپاه آماده مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس است ، افزود:‌ سپاه نکا  علاوه بر برخورداری از نیروهای توانمند و داوطلب، توان ارائه تجهیزات مناسب پزشکی در قالب بهداری رزم سپاه همچون دوران دفاع مقدس با بهره‌گیری از درمانگاه حضرت ولیعصر(عج) را دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا از داوطلب شدن بسیجیان متخصص برای کمک در  داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و نیز نانوایی‌هایی که با کمبود نیرو روبه‌رو هستند هم خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ بسیجیان می‌توانند به‌صورت رایگان برای حفظ سلامت مردم به‌کارگیری شوند.

برگزاری رزمایش پدافند زیستی در نوشهر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نوشهر نیز از برگزاری رزمایش پدافند زیستی در نوشهر از 15 اسفندماه خبر داد و گفت: بسیجیان متخصص با هماهنگی شبکه بهداشت نوشهر جهت شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا به درب منازل مسکونی اعزام می‌شوند.

حسین جناسمی از برگزاری رزمایش پدافند زیستی با رمز یا علی ابن ابیطالب(ع) در نوشهر خبر داد و گفت:‌ این رزمایش پنج شنبه 15 اسفندماه در سطح شهرستان نوشهر برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه نوشهر با اعلام جزئیات رزمایش برای مقابله با کورنا ویروس افزود:‌ اعزام گروه‌های جهادی بسیج جهت ضد عفونی مساجد و حوزه علمیه، تهیه 100 دست لباس کادر درمانی بیمارستان نوشهر، تولید 10 هزار ماسک و توزیع رایگان به همراه مواد ضد عفونی کننده در بین مردم و اعزام 20نفر برادر و 20 نفر خواهر بسیجی متخصص با هماهنگی شبکه بهداشت نوشهر جهت شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا به درب منازل مسکونی  از جمله برنامه‌های این رزمایش است.

جناسمی هدف از این رزمایش را دفاع از سلامت و امنیت روانی مردم خواند و اضافه کرد: همان طور که سپاه و بسیج در کوران حوادث و بحران‌ها در کنار مردم بود و تا آخرین نفس برای دفاع از جان مردم ایستاد امروز هم برای مقابله و پیشگیری از شیوع این ویروس منحوس وارد میدان کارزار شد.

اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم بهشهر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر نیز از تشکیل قرارگاه زیست محیطی در سپاه این شهرستان خبر داد.

حسن پورقربان گفت:‌ این ستاد با حضور مسئول بسیج جامعه پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه در جهت پیگیری و مرتفع‌سازی موانع و مشکلات و ارائه برنامه و خدمات ارزنده رایگان به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

فرمانده سپاه بهشهر با اشاره به اعزام کادر پزشکی و پیراپزشکی مجرب در مناطق محروم و کم‌برخوردار شهرستان، گفت:‌  سه خودرو کمک‌دار هایلوکس جهت بکارگیری در ایزوله و ضدعفونی کردن معابر و امکان سطح شهرستان قرارگرفت و اینکه از تمام ظرفیت نخبگان در جهت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا و ارائه خدمات گسترده پزشکی مختلف در درمانگاه سیدالشهدا (ع) سپاه بهشهر استفاده می شود.

پورقربان با تاکید براینکه  سپاه و بسیج همانند گذشته در کنار مردم تا حل بحران ایستاده است یادآور شد:‌ مدیران کانال‌ها و سایت‌های خبری شهرستان برای  حفظ آرامش کامل تلاش کرده و از درج و انتشار مطالب احساسی، هیجانی خلاف واقع و غیرواقعی پرهیز کنند.

تهیه لوازم بهداشتی توسط بسیج رامسر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رامسر نیز به اقدامات سپاه شهرستان برای مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: سازماندهی بسیجیان جهت  ضدعفونی کردن اماکن و تشکیل ستاد امداد بسیج در ناحیه و حوزه ها با هماهنگی شبکه بهداشت بخشی از این اقدامات است.

محمدرضا خمسیه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در روز های اخیر گفت: مردم عزیز ایران اسلامی شاهد شیوع بیماری کرونا بوده‌اند که به موجب آن زندگی روزمره جامعه دچار اختلالاتی شده است.

خمسیه با باین اینکه این اتفاق صرفا شامل کشور عزیزمان نشده و از یک ماه پیش، به شکل گسترده‌تر در دیگر کشورها نیز شیوع پیدا کرده است، اضافه کرد: آن چیزی که مهم است، همت همگانی دستگاه های ذی‌ربط به‌ویژه اقدام جهادی کارکان خدوم مجموع پزشکی برای مقابله با این ویروس است.

فرمانده سپاه رامسر با اشاره به روحیه و از خودگذشتگی و تلاش خستگی‌ناپذیر  پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی افزود: در کنار این عزیزان فعالیت ناجیان هلال احمر، نیروهای مسلح و بسیج، دانشمندان و متخصصین عرصه پزشکی، کارمندان و پاکبانان پرتلاش شهرداری‌ها و همه و همه نیروهای در صحنه، تداعی کننده دفاع مقدس دیگری برای حفظ کیان میهن بزرگ ایران است.

تولید محلول ضدعفونی کننده توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به کمک اساتید دانشکده داروسازی، در حرکتی جهادی به‌منظور تامین نیاز مراکز بهداشتی و درمانی استان اقدام به تولید محلول ضدعفونی کننده کردند.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف مواد ضدعفونی کننده در حرکتی جهادی با کمک اساتید دانشکده داروسازی به‌ویژه عنایتی‌فرد ریاست دانشکده داروسازی اقدام به تولید 350 لیتر محلول ضدعفونی کننده کردند.

این اقدام با همراهی و کمک‌های سعیدی معاون پژوهشی دانشگاه و اویس، مدیر اجرایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام پذیرفت. این فرآورده در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفت تا در مراکز درمانی سطح یک که محل مراجعات مردمی هستند مورد استفاده قرار گیرند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه کربلا نیز از راه‌اندازی سامانه 34407 برای پاسخگویی به سوالات مردم درباره کرونا خبر داد.

حمید لزگی افزود: علوم پزشکی سامانه  34407 راه‌اندازی کرد و 20 پزشک به‌صورت شبانه روزی در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات مردم درباره کرونا ویروس هستند.

وی با بیان اینکه این سامانه با هدف کم کردن استرس و بار روانی جامعه راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد:‌ وحشتی که در جامعه  ایجاد شده مبنای علمی ندارد لذا همه مردم می‌توانند با ارتباط با این سامانه پاسخ سوالات خود درباره  این ویروس و نیز از راه‌های پیشگیری باخبر شده و اگر علائمی در خود مشاهده میکنند با پزشکان مشورت کنند.

لزگی از توزیع  پک‌های بهداشتی و درمانی خبر داد و یادآور شد: ‌58 تیم شهید رهنمون از شرقی‌ترین مناطق محروم مازندران تا غربی‌ترین استان آماده بوده که  در هر ساعت از شبانه روز نیز پاسخگوی مردم هستند و به این مناطق محروم سرکشی می‌کنند.

فعالیت 15 بیمارستان و درمانگاه سپاه
مجتبی بلباسی معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا با اعلام اینکه کادر درمانی بهداشت و درمان سپاه کربلا در خط مقدم خدمت به مردم قرار دارد، گفت:‌ 16 بیمارستان و درمانگاه سپاه در سراسر مازندران با همه ظرفیت برای کمک به مردم به میدان آمده است و امروز نقش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در جهاد مقدس دفاع از مردم در مقابل این ویروس منحوس به خوبی دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روز‌ها و هفته‌های جدی را در مقابله با ویروس منحوس کرونا در پیش داریم، افزود: معاونت بهداشت و درمان سپاه کربلا به‌عنوان عضو قرارگاه پدافند زیستی شفا در استان و استانداری اقدامات فعالی داشته است و توانسته موارد مورد نیاز سپاه را حمایت کند.

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا با تاکید بر اینکه سپاه پشتیبان دولت در خط حمایت است، ادامه داد:‌ سپاه در خط مقدم مبارزه با این بحران قرار دارد و امیدواریم با کمترین ضایعات و خدمات با کیفیت به مردم از این مرحله بحران عبور کنیم.

بلباسی با یادآوری اقدامات پیشگیرانه در مقابله با کرونا ویروس گفت:‌ در حوزه پادگان‌ها و مراکز نظامی وابسته به نیرو‌های مسلح اقدامات و تدابیری خوبی در نظر گرفته شد. تمام مراسمات و برنامه همه حذف و فرصت مرخصی برای سربازان و کادری‌های رسمی در نظر گرفته شد تا کمترین آسیب در جامعه نیرو‌های مسلح اتفاق بیفتد.

شیوع ویروس کرونا و تبعات فراوان و متنوع ناشی از آن، بخش‌های زیادی از جهان و کشورهای مختلف را غافلگیر کرده بگونه‌ای که برخی وضعیت‌های به وجود آمده، در تاریخ کم سابقه و شاید بی سابقه محسوب شوند. با توجه به این شرایط سخت و حساس، مبارزه حساس و نفسگیری در برخی از کشورهای جهان از جمله ایران برای مقابله با تداوم شیوع و سرکوب این بیماری آغاز شده و جمهوری اسلامی نیز همچون بسیاری از کشورها درگیر این مبارزه است.

مجموعه سپاه با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و به کارگیری نیروهای بسیج، برای هرگونه مشارکت در زمینه های نظارت، تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده و اعزام نیروهای خدمت رسان به سراسر استان، اعلام آمادگی کرده و در میدان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1587971
ارسال نظر
نظرات