شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 19:17 منتشر شده در مورخ: 1398/12/14 شناسه خبر: 1587995
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی:

خسارت ۵۶۰ میلیارد ریالی زلزله به دام‌ها و آغل‌های روستایی در قطور خوی

خسارت ۵۶۰ میلیارد ریالی زلزله به دام‌ها و آغل‌های روستایی در قطور خوی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، از وارد شدن خسارت بیش از ۵۶۰ میلیارد ریالی به دام ها و آغل های روستایی در مناطق زلزله‌زده قطور خوی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، رسول جلیلی امروز در جریان بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان خوی، اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از ۵۶۰ میلیارد ریال به دام ها و آغل های روستایی در مناطق زلزله‌زده بخش قطور و حومه در شهرستان خوی خسارت وارد شده است.

 
وی، با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات زلزله‌زدگان بخش قطور خوی افزود: در زلزله اخیر به بیش از ۳۷۰۰آغل روستایی خسارت وارد شده که تعداد ۵۰۰ راس گوسفند نیز تلف شده اند.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: کار امداد رسانی و امهای لاشه های دام های تلف شده از همان ساعات اولیه وقوع زلزله توسط اکیپ های دامپزشکی در حال انجام است و حدود ۱۱۰۰راس دام زنده نیزدر محل های موقت ایجاد شده نگهداری می شود.
 
وی، ادامه داد: تیم های واکنش سریع و اکیپ های اعزامی توسط اداره کل دامپزشکی استان در روستاهای زلزله زده بخش قطور حضور دارند تا با اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری های مشترک میان انسان و دام جلوگیری کنند.
 
جلیلی، اضافه کرد: با هماهنگیهای بعمل آمده، ایجاد آغل های دامی و احداث جایگاه دام روستائی برای زلزله زدگان بامشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)در حال انجام است .
 
رییس جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، در پایان ابراز داشت: در راستای حمایت و کمک به مردم مناطق زلزله زده در حدود ۸ تن گوشت مرغ منجمد و ۲ تن‌گوشت قرمز تاکنون به این مناطق ارسال شده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1587995
ارسال نظر
نظرات