شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1398/12/15 شناسه خبر: 1588082
نگاهی به فعالیت ضدانقلاب در بهبوهه بیماری؛

فیک نیوزهای ضدانقلاب کُردی، گرفتار در توهم کرونا

فیک نیوزهای ضدانقلاب کُردی، گرفتار در توهم کرونا
در این روزهای بحرانی که مردم برای مقابله با این ویروس نیاز به روحیه و امید دارند، فیک نیوزهایی هستند که به طور ۲۴ ساعته در حال پمپاژ اخبار منفی و ناامید کننده هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، ویروس کرونا طی این روزها جدای از حضور فعال و گسترده در بدن بیماران به پای ثابت اخبار رسانه ها مختلف نیز تبدیل شده و اکنون می توان کوید ۱۹ را به عنوان کارکتر اصلی تمامی رسانه ها در کشور و حتی دنیا معرفی کرد.

با نگاهی به دنیای رسانه ها با دو نوع خط خبری کلی(اخبار صحیح و شایعه پراکن) در خصوص کرونا رو به رو هستیم که هر کدام از این خطوط خبری خود نیاز به تحلیل و برسی های کارشناسانه دارد.

بی تردید رسانه های متعهد و حرفه ای در این روزها که مردم و مسئولان درگیر مبارزه همه جانبه با ویروسی هستند که ۵ میلیون برابر از یک انسان کوچک تر است با توصیه های علمی و اخبار مثبت سعی در همراهی برای عبور از این بحران را دارند تا بار دیگر در افزایش اعتماد عمومی به رسانه ها که یکی از عناصر اساسی نظم اجتماعی اند نقش ویژه ای داشته باشند.

اما در مقابل شفافیت و عملکرد مثبت رسانه های حرفه ای، در این روزهای بحرانی که مردم برای مقابله با این ویروس نیاز به روحیه و امید دارند، فیک نیوزها و سوشیال میدیاهای نیز هستند که به طور ۲۴ ساعته در حال پمپاژ اخبار منفی و ناامید کننده و همچنین دروغ پراکنی در سطح جامعه می باشند تا بتوانن نقشی در سیاست های اربابان خود علیه ملت بزرگ ایران داشته باشند.

یکی از این فیک نیوزها که دست بر قضی در انتشار اخبار دروغ ید طولانی دارد و طی چند سال گذشته بارها شبه افکنی های وی برای مردم بویژه منطقه کردستان ثابت شده طی روزهای گذشته با انتشار اخباری کذب از شهرهای بوکان، مهاباد و دیگر شهرهای منطقه سعی بر ناامن کردن امنیت روانی مردم دارد.

مدیر این کانال ضد مردمی که بنا به اطلاعات موجود از افسردگی حاد رنج می برد با پمپاژ اخبار جعلی از جمله حضور مسافران از شهرهای آلوده کشور همچون قم در هتل های بوکان، مهاباد، سقز و … سعی دارد امنیت روانی مردم را دچار مشکل کند.

شانتاژ خبری و دروغ پراکنی این کانال و دیگر کانال های کُردی ضد انقلاب طی چند سال گذشته سبب شده است که فالورهای این سوشیال میدیاها که با هزینه سرویس های جاسوسی کشورهای غربی عربی در حال فعالیت هستند روز به روز کاهش پیدا کند که این مهم نشان از برملا شدن ماهیت اصلی انان برای ایجاد ناامنی در منطقه دارد.

مدیر این فیک تودی که دست بر قضا رابطه فامیلی نزدیکی با سران یکی از گروهک های کُردی ضد انقلاب نیز دارد در این روزها که ویروس کرونا همه گیر شده با پمپاژ اخبار جعلی و تصاویر بریده شده دو هدف را دنبال میکند که یکی از این اهداف القای ناامیدی در میان مردم و دیگری ناکارآمدی و دروغ گویی نظام در مقابله با این ویروس است.

با نگاهی به مطالب منتشر شده در این کانال به خوبی می توان جدای از افسردگی حاد بیماری توهم را نیز در میان مدیران ان مشاهده کرد، مدیرانی که در توهم خیالی خود توانسته اند به بخش های مهم ارکان نظام رخنه پیدا کنند و اخبار مهمی را از درون نظام منتشر کنند در حالی که با نگاهی به پست های این فیک نیز جعلی بودن اخبار و کپی پیست بودن پست های ان کاملا مشهود و عیان است.

در این روزهای تلخ که ملت نیاز به روحیه و امید افرینی دارند بی شک ماهیت اصلی رسانه های ضد مردمی همچون … برای مردم منطقه نمایان تر شده است و باید منتظر ریزش در این کانالو کانال های دیگری از این دست باشیم.

در پایان این یادداشت باید این مهم را نیز یادآوری کرد که جیره خوار بودن مدیر این کانال در زمان حمله ترکیه به کُردهای سوریه و همچنین رفراندوم کوردستان عراق کاملا عیان شد، در حالی که تمام دنیا اقدام دولت مردان کاخ سیاه را در تنها گذاشتن کردها به باد انتقاد گرفتند مدیر این کانال از ترس اخم اربابان خود در واشنگتن و قطع بودجه تنها به انتشار چند خبر جزئی اکتفا کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1588082
ارسال نظر
نظرات