شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1398/12/15 شناسه خبر: 1588187
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مطرح کرد؛

برخی از مردم و مسئولان کرونا را شوخی گرفته‌اند/ مراکز خرید سمنان همچنان پرتردد هستند

برخی از مردم و مسئولان کرونا را شوخی گرفته‌اند/ مراکز خرید سمنان همچنان پرتردد هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان میزان شیوع بیماری کرونا را قابل توجه توصیف کرد و از مردم خواست در خانه‌ها بمانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در پنجمین جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و کارگروه مقابله با کرونا در استان سمنان با اعلام این مطلب که در حال حاضر 81 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند اظهار داشت: بر اساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود این رقم در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به 140 بیمار می‌رسد؛ ضمن آن که در 24 ساعت گذشته در بیمارستان کوثر 11 بیمار مشکوک به کرونا بستری و هفت بیمار مرخص شدند.

نوید دانایی با بیان این که در 24 ساعت گذشته در بیمارستان شفا پنج نفر به دلیل بیماری کرونا بستری و 5 بیمار کرونایی معالجه و ترخیص شدند گفت: در حال حاضر 800 تخت بیمارستانی زیرنظر بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی سمنان وجود دارد؛ لازم است حمایت روانی از کادر درمانی در دستور کار قرار بگیرد و نباید مباحث تخریبی درباره بیمارستان‌ها و کادر پزشکی در فضای مجازی مطرح شود.

دانایی ضمن تأکید بر این مطلب که تمامی کادر درمانی برای درمان بیماران کروناویروس آمادگی دارند گفت: در روزهای گذشته شهرداران استان نیز اقدامات خوبی داشتند و این روند باید ادامه پیدا کند؛ اما با وجود تمامی اقدامات انجام‌شده برخی از مردم و مسئولان مبحث کروناویروس را به شوخی گرفته‌اند.

وی به شوخی گرفتن کروناویروس توسط برخی از مردم و مسئولان بسیار دردناک و نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: اگر موضوع کروناویروس جدی گرفته نشود، روشن نیست که برای استان سمنان چه اتفاقی بیفتد، مردم باید به معنای واقعی کلمه این مسأله را جدی بگیرند؛ رفتارهایی از این دست و نیز تردد مردم در مناطق شهری استان باعث نگرانی دانشگاه علوم پزشکی استان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تأسف‌آور خواندن تردد مردم در مناطق شهری و جدی نگرفتن مسأله کرونا گفت: اکنون مراکز خرید و دفاتر پیشخوان دولت در استان بسیار پرتردد است؛ از مردم عاجزانه می‌خواهیم که در خانه بمانند؛ مردم هنوز عمق فاجعه کروناویروس را درک نکرده‌اند.

دانایی با درخواست از سازمان‌های مردم‌نهاد و رسانه‌ها برای کمک به فرهنگ‌سازی در خصوص مقابله با بیماری کرونا گفت: میزان شیوع بیماری کرونا بسیار قابل توجه است و مردم باید همچنان ملاحظات بهداشتی را رعایت کنند؛ بر اساس آمار در موج دوم کروناویروس افراد مبتلاشده در استان‌های گلستان و اصفهان 100 درصد افزایش یافته است.

وی با تأکید بر این که از نگاه ما هر مورد مشکوک به کرونا، یک مورد ابتلا به کروناست مگر این که خلاف آن ثابت شود گفت: هرگونه برخوردی که با کرونا شود، این ویروس همان برخورد را با مردم دارد؛ جستجوی خانه به خانه بیماران مشکوک به کرونا در دستور کار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان این که طرح جستجوی خانه به خانه بیماران مبتلا به کرونا 10 تا 15 روز به طول می‌انجامد گفت: برای اجرای این طرح همکاری تمام دستگاه‌ها مورد انتظار و نیاز است؛ در این راستا نیروهایی را به عنوان بسیجی می‌خواهیم که به ما کمک کنند.

دانایی با اعلام این مطلب که برای اجرای طرح مذکور به بیش از 800 نفر نیرو نیاز داریم گفت: شماره تماس 98 درصد از خانوارهای استان سمنان را داریم و در هر خانواده سفیری برای تبادل اطلاعات بین خانواده و دانشگاه علوم پزشکی سمنان انتخاب می‌شود؛ هرکدام از پایگاه‌های درمانی نیز یک خط تلفن برای ارتباط دارد.

وی با درخواست از مخابرات برای افزایش خطوط تلفنی ارتباط، خطاب به متولیان مراکز اقامتی گفت: مکان‌های اقامتی نباید به هیچ عنوان مسافر بپذیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان این که تأمین الکل در دستور کار قرار دارد گفت: روند تولید ماسک در استان سمنان مطلوب است اما باید افزایش پیدا کند؛ مقدار تولید مواد ضدعفونی‌کننده نیز نسبت به تقاضا قابل توجه نیست.

دانایی با اشاره به کمبود مواد اولیه در برخی واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده گفت: در موضوع تولید مواد ضدعفونی‌کننده در استان به خودکفایی رسیده‌ایم؛ پیشنهاد می‌کنیم یکی از بیمارستان‌های سمنان در آستانه عید نوروز صفر تا صد مختص کرونا باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1588187
ارسال نظر
نظرات