شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1398/12/17 شناسه خبر: 1588509
امام جمعه فارسان:

دوران بعد از مهار نسبی کرونا، ثمرات زیادی خواهد داشت

دوران بعد از مهار نسبی کرونا، ثمرات زیادی خواهد داشت
امام جمعه فارسان گفت: شهید سلیمانی در وصیت‌نامه خود نوشت؛ من بارها تجربه کرده‌ام، فرصت‌هایی که از دل تهدیدها بیرون می‏آید بسیار بیشتر از فرصت‌هایی است که از دل فرصت‏ها بیرون می‏آید. موقعیت دشوار کنونی برای مردم ما، اگرچه سخت و رنج‌آور است اما قطعاً و در دوران بعد از مهار نسبی کرونا، به یاری خداوند توانا ثمرات زیادی خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از جهانبین نیوز، حجت‌الاسلام محسن ملک پور به جهاد همگانی سلامت؛ راه مقابله با کروناهراسی اشاره داشت و گفت: حدود دو هفته است که کرونا مهمان ناخوانده زندگی مردم ایران شده است. واقعیت کرونا چیست؟«کرونا ویروس» بسیار کم‌خطرتر از همه ویروس‌های مشابه است. تنها نکته متفاوت، سرعت انتقال و فراگیری آن است.

وی تصریح کرد: درباره این‌که آیا کرونا یک ویروس طبیعی است یا تولیدشده و دست‌ساخت انسان است، نقل‌های بسیاری بر سر زبان‏ها است. آنچه مهم است و تا حدی مشکوک به نظر می‏رسد سرعت انتشار و رسانه‏ای کردن این موضوع در جهان و تبدیل آن به خبر اول دنیا است. مهم‌تر آن‌که دشمن درصدد برآمده است، با سوءاستفاده از وضعیت موجود جورچین اقدامات خود در راهبرد فشار حداکثری را تکمیل کند.
 
ملک پور افزود: کرونا اسم رمز دشمن برای حمله به اسلام و نظام اسلامی است. اگر روزی «تقلب» اسم رمز آشوب بود و روز دیگر «بنزین»؛ امروز اسم رمز مقابله با مردم و نظام «کرونا» و فضاسازی‌های جعلی و مصنوعی است. خط خبری و رسانه‏ای که دشمن دنبال می‏کند عبارت است از؛ اتهام پنهان‌کاری و مستور سازی حقایق،اتهام اهمال‌کاری و بی‌اعتنایی مسئولان، تقویت انزوای ایران در جامعه بین‌الملل، نابود انگاری اقتصاد ایران با ایجاد قحطی مصنوعی کالاها، حمله و شبهه افکنی پیرامون مقدسات اسلام و تشیع، بزرگ‌نمایی صحنه‌هایی از التهابات به وجود آمده، پنهان‌سازی صحنه‌های بی‌بدیل و بدیع و بی‌نظیر ایثار و فداکاری، تضعیف توان علمی و تجهیزاتی نظام سلامت و بهداشت ایران اسلامی، پوشاندن و مستور سازی وضعیت گسترش کرونا در منطقه و جهان،بزرگ‌نمایی رفتارهای ناهنجار و جاهلانه عده‏ای فریب‌خورده و معاند.
 
وی به راه‏های مقابله با تحرکات سازمان‌دهی شده دشمن اشاره داشت و بیان کرد: شهید سلیمانی را که در وصیت‌نامه خود نوشت؛ من بارها تجربه کرده‌ام، فرصت‌هایی که از دل تهدیدها بیرون می‏آید بسیار بیشتر از فرصت‌هایی است که از دل فرصت‏ها بیرون می‏آید. موقعیت دشوار کنونی برای مردم ما، اگرچه سخت و رنج‌آور است اما قطعاً و در دوران بعد از مهار نسبی کرونا، به یاری خداوند توانا ثمرات زیادی خواهد داشت.
 
امام جمعه فارسان  به سخنان مقام معظم رهبری اشاره داشت و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در توصیه‏ای، همگان را به توسل و توجه به پروردگار فراخواندند و گفتند: البته این بلا آن‏چنان بزرگ نیست و بزرگ‏تر از آن نیز وجود داشته است اما بنده به دعای برخاسته از دل‌پاک و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چراکه توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و ائمه بزرگوار می‏تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمونی است که می‏توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1588509
ارسال نظر
نظرات