شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1398/12/17 شناسه خبر: 1588536
برای قطع زنجیره انتقال کرونا انجام شد؛

تعطیلی بازار لردگان تا اطلاع ثانوی

تعطیلی بازار لردگان تا اطلاع ثانوی
برخی مغازه داران لردگانی با درک و شناخت شرایط حساس کنونی تا بهبود شرایط اقدام به تعطیلی مغازه های خود کرده اند این گام مثبت مغازه داران با حضور مردم در خانه های خود حرکت موثری در پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در لردگان خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ برخی مغازه‌داران لردگانی با درک و شناخت شرایط حساس کنونی تا بهبود شرایط اقدام به تعطیلی مغازه‌های خود کرده اند این گام مثبت مغازه داران با حضور مردم در خانه های خود حرکت موثری در پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در لردگان خواهد بود.

همه ساله در آستانه بهار و عید باستانی نوروز شهرستان لردگان یکی از شلوغ ترین روزهای خود را سپری خواهد کرد، در واقع می توان گفت لردگان در این ایام به عنوان یک چهارراه عشایری خواهد بود که از تمام نقاط شهرستان و حتی روستاهای استان های مجاور نیز برای تامین نیازهای خود به این شهر رفت و آمد می کنند. لردگان در آستانه نوروز تبدیل به یک بازار بزرگ با جمعیت عظیمی از مردم که هریک به دنبال خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز خود هستند، اما این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس لازم است برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از این ویروس آن شلوغی های هر ساله کمتر شود.
 
 

 
شیوع کرونا ویروس شاید بدترین خبر برای همه مردم در آستانه عید نوروز بود اما بهرحال با شیوع ویروس کرونا که ابعاد جهانی پیدا کرده است، مدام به مردم توصیه می‌شود تا حد امکان در خانه‌های خود بمانند و از بیرون رفتن‌های غیرضروری خودداری کنند، این ویروس باید جدی گرفته شود و تنها با رعایت اصول بهداشتی می توان آن را ریشه کن کرد.

دانشگاه ها و مدارس به همت مسئولین برای حفظ سلامتی دانش آموزان، دانشجویان و همه مردم تعطیل شد تا خانواده ها با ماندن در خانه های خود از گسترش این ویروس جلوگیری کنند، اما آنچه در عمل در این چند روز دیده شده است حضور گسترده شهروندان در بازار و خیابان های شهر است که ممکن است سلامت مردم را تهدید کند.
 

اگر چه عید است و خریدهای شب عیدی همیشه جذاب است اما شهروندان باید با درک و شناخت شرایط کنونی به جز در مواقع ضروری از تردد های غیر لازم خودداری کنند، این ویروس را باید جدی گرفت اگر سلامتی خود، خانوادها و مردم برایمان مهم است.

در این بین برخی از بازاریان شهر لردگان برای حفظ سلامتی خود و دیگران و جدی گرفتن این ویروس اقدام به بستن مغازهای خود کرده اند اما همچنان سایر مغازها و به خصوص دست فروشان با بی توجهی نسبت به این ویروس خطرناک در حال فعالیت هستند و این انتظار وجود دارد تا بهبود شرایط فعالیت خود را متوقف کنند.
 
 
از طرفی چون مردم به برخی کالاهای اساسی نیاز دارند تعداد کمی از مغازه داران باید فداکاری کرده و در این شرایط حساس به مردم خدمات رسانی کنند. در پایان این گزارش کمی تامل کنیم وقتی مدرسه و دانشگاه به عنوان مهمترین قطب های تولید فکر در جامعه فعالیت خود را متوقف کرده اند پس سایرین (مغازه داران و دست فروشان)، نیز باید فداکاری کرده و برای بهبود شرایط و ریشه کن کردن این ویروس اهریمنی به صورت موقت کاسبی خود را تعطیل کنند تا از حضور بیشتر مردم در بازار جلوگیری شود.
 

از همه بازاریان و دست فروشان زحمت کشی که برای حفظ سلامتی شهروندان تا بهبود شرایط مغازه های خود را تعطیل کرده اند تشکر و قدردانی می کند و از مغازه دارانی (داروخانه ها، لوازم بهداشتی ها، نانوایی ها و سوپر مارکت)، که در این شرایط لازم است برای خدمات رسانی به مردم فعالیت داشته باشند به سبب این از خودگذشتگی نیز تقدیر و تشکر می نماییم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1588536
ارسال نظر
نظرات