شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 17:12 منتشر شده در مورخ: 1398/12/17 شناسه خبر: 1588692
گیلان؛ بازیچه سیاست های یک بام و دو هوایی مدیران

روند عادی کار کارمندان و کارگران بازی با کدام منطق تجویز شد!؟

روند عادی کار کارمندان و کارگران بازی با کدام منطق تجویز شد!؟
آقایان مسئول! و مدیرانی که اکنون نه وضعیت اقتصادی، معیشتی و فرهنگی جامعه، بلکه دیگر جان مردم در گرو تصمیمات شماست با کدام منطق نسخه عادی شدن روند کار ادارات را برای استان گیلان تجویز کرده اید؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  8دی، «گیلان در وضعیت بحرانی قرار دارد»، این جمله ای است که این روزها بارها و بارها شنیده و آن را منتشر کرده ایم.

«کرونا مانند قاتلی مسلح در کمین است» این را شادنوش نمانیده سابق وزیر بهداشت در گیلان مطرح کرده است.

«هشدار، وضعیت قرمز گیلان در اثر شیوع ویروس کرونا» این هشدار این روزهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان است و از رسانه ها خواسته آن را به گوش مردم برسانند.

«امکانات بیمارستان های گیلان کافی نیست، گیلان در اپیدمی بیماری کرونا بدترین وضعیت را در کشور دارد، دارو کمیاب است، مردم جزء در موارد ضروری از خانه خارج نشوند» این ها نکاتی است که در این 20 روز شیوع کرونا در گیلان مکررا توسط استاندار، نماینده وزیر، علوم پزشکی و نمایندگان استان مطرح شده اما اکنون مسئله این است چرا استانی که شرایط عادی ندارند در مقام تصمیم گیری هیچ فرقی با استان های دیگر ندارد.

با اینکه در هفته گذشته ساعت کاری ادارات استان گیلان همچون سراسر کشور کاهش پیدا کرده بود، در کمال تعجب شاهد بودیم که شب گذشته استاندار گیلان اعلام کرد ساعت کاری ادارات طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به روال عادی برگشته است!

در حالی که از رسانه ها می خواهید با هر ترفندی که شده مردم را مجاب کنند تا در خانه بمانند زیرا شرایط بحرانی است، اما خیل عظیمی از کارمندان و کارگران را به محل کار فرا می خوانید در حالی که با وضعیت قرمزی که استان گیلان از نظر شیوع ویروس کرونا دارد حداقل ترین کار تعطیلی ادارات بود!

این در حالی است که بیش از صد تن از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی گیلان خطاب به مردم گیلان خواستند از حضور غیرضروری در خیابانها و اماکن اجتماعی جدا خودداری کنند و خطاب به استانداری اعلام کردند توصیه این است که تمامی ادارات استان حداقل به مدت یک هفته تعطیل شوند.

البته مدیران استان گیلان یک تصمیم دوپهلو دیگر هم داشتند. دو روز پیش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از کاهش ساعات کاری کاخانجات استان خبر داد.

با این وجود آنچه از اکثر واحدهای تولیدی گیلان خبر می رسد این امر رنگ واقعیت نپذیرفته است و عملا ساعات کاری کارگران به شکل سابق ادامه یافت.

نسخه عادی شدن روند کار ادارات با کدام منطق تجویز شد؟!

سوال این است آقایان مسئول! و مدیرانی که دیگر نه وضعیت اقتصادی، معیشتی و فرهنگی جامعه بلکه جان مردم در گرو تصمیمات شماست با کدام منطق نسخه عادی شدن روند کار ادارات را برای استان گیلان تجویز کرده اید؟!

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1588692
ارسال نظر
نظرات