شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 17:13 منتشر شده در مورخ: 1398/12/17 شناسه خبر: 1588698
منتخب مردم رشت:

مسئولان نباید اوضاع گیلان را عادی جلوه دهند/ بیمارستان های رشت اشباع شده و به لحاظ اقلام پزشکی وضعیت بدی دارند

مسئولان نباید اوضاع گیلان را عادی جلوه دهند/ بیمارستان های رشت اشباع شده و به لحاظ اقلام پزشکی وضعیت بدی دارند
منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم با بیان اینکه نباید اوضاع استان گیلان را عادی جلوه داد گفت: ساعات کار کارکنان دولت طبق روال روزهای گذشته نسبت به دیگر استان‌ها کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا احمدی در گفتگو با خبرنگار 8دی درباره بازگرداندن ساعات اداری کارکنان دولت در استان گیلان اظهار کرد: دولت به جهت وضعیت بحرانی فعلی حضور یک سوم کارکنان را اجباری اعلام کرده و مابقی کارکنان می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

وی افزود: یک سوم کارکنان نهادها به دلیل اهمیت کار و ضرورت حضور در محل کار حاضر می‌شوند که این موارد هم بیشتر در مباحث امنیتی و گمرکی و نظارتی است و کارکنانی که بیماری استعلاجی دارند و افراد مشکوک به بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا لازم نیست در محل کار حضور داشته باشند.

نماینده منتخب مردم رشت با بیان اینکه بیمارستان‌های رشت هم اکنون به حالت اشباع درآمده‌اند گفت: متأسفانه بیمارستان‌ها علاوه بر اینکه ظرفیت پذیرش بیمار ندارند به لحاظ اقلام پزشکی هم دچار کمبود هستند و بنده این موارد را از طریق وزارت بهداشت و استانداری پیگیری کرده‌ام تا مشکلات مرتفع شود.

احمدی ادامه داد: عادی اعلام کردن اوضاع استان کار درستی نیست و به همین دلیل هم دولت گفته است ادارات دولتی با یک سوم نیروها فعال باشند و در روزهای آتی نیز کاهش ساعات اداری روزهای گذشته اعمال خواهد شد.

این نماینده منتخب مردم رشت افزود: جهت تشویق نیروهای حاضر در کادر درمان بیمارستان‌ها استخدام کسانی که در شرایط بحرانی فعلی حضور دارند باید در اولویت قرار گیرد.

وی درباره مطب‌های پزشکی تعطیل نیز اظهار کرد: درباره پزشکانی که تعطیل کرده‌اند و همچنین پزشکانی که در شرایطی جنگی فعلی سعی می‌کنند مردم را سرکیسه کنند پیگیری‌های جدی شده است و نظارت‌ها بیشتر خواهد شد.

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم درباره وضعیت کاری کارگران نیز گفت: متأسفانه برخی شرکت‌ها در اوج بحران از کارگران می‌خواهند که به صورت تمام وقت کار کنند و از آن طرف حتی معوقات آن‌ها را پرداخت نمی‌کنند که این موضوع را هم پیگیر هستم.

احمدی درباره عدم قرنطینه گیلان نیز گفت: بیمارستان‌های استان ظرفیت ندارند که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته مسیرها بسته شد.

وی درباره وضعیت احداث بیمارستان صحرایی رشت نیز اظهار کرد: عملیات احداث این بیمارستان از شب گذشته آغاز شده است و ظرف چند روز آینده راه اندازی می‌شود.

منتخب مردم رشت همچنین با اشاره به کمبود ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستانی استان گفت: به مسئولان استان پیشنهاد داده‌ام که در صورت لزوم از مصلای رشت و ورزشکاه سردار جنگل و ... برای امور بیمارستانی استفاده کنیم و حتی در صورت لزوم از کادر درمانی استان‌های کمتر درگیر استفاده کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1588698
ارسال نظر
نظرات