شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 19:39 منتشر شده در مورخ: 1398/12/18 شناسه خبر: 1588985
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

ارسال امکانات و وسایل مورد نیاز بیمارستان امینی لنگرود/ تکذیب فوت ۲۰۰ نفر در گیلان بر اثر ابتلا به کرونا/ رسانه ها در پی اغواگری یا تخریب نباشند

ارسال امکانات و وسایل مورد نیاز بیمارستان امینی لنگرود/ تکذیب فوت ۲۰۰ نفر در گیلان بر اثر ابتلا به کرونا/ رسانه ها در پی اغواگری یا تخریب نباشند
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه نمی دانم چرا برخی از این رسانه ها بجای اینکه رسالت خبررسانی خود را داشته باشند در پی اغواگری یا تخریب رسانه خود هستند، گفت: در جلسه شورای شهر اعلام کردم در حدود ۲۰ روز اخیر ۲۰۰ نفر در گیلان فوت کردند اما اینکه آماری داشته باشیم که در اثر کرونا باشد، درست نیست و من اعلام نکردم که در اثر کرونا بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسین قربانی امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی در خصوص صحت و سقم فوت بیش از ۲۰۰ نفر در گیلان در اثر کرونا، اظهار کرد: نمی دانم چرا برخی از این رسانه ها بجای اینکه رسالت خبررسانی خود را داشته باشند در پی اغواگری یا تخریب رسانه خود هستند.

وی افزود: دیشب در جلسه شورای شهر اعلام کردم در حدود ۲۰ روز اخیر ۲۰۰ نفر در گیلان فوت کردند اما اینکه آماری داشته باشیم که در اثر کرونا باشد، نیست.

وی افزود: آمار فوتی ها در کل استان در این ۲۰روز این تعداد است اما من اعلام نکردم که در اثر کرونا بوده است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان در خصوص وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: حدود هزار و ۷۹۶ نفر در کل گیلان تا ساعت ۱۱ ظهر بستری بودند و ۲ هزار ۲۶۱ نفر از مراکز درمانی ترخیص شدند.

قربانی گفت: اگر مردم همکاری کنند و فقط در شرایط ضروری و نیاز از خانه های خود بیرون نیایند و ورودی های گیلان رعایت کنند فکر می کنم اولین استانی باشیم که حلقه اتصال این ویروس وحشی را قطع کنیم.

امکانات و وسایل مورد نیاز بیمارستان امینی لنگرود ارسال شد

وی در خصوص کمبود وسایل بهداشتی در بیمارستان ها و مراکز درمانی، افزود: کمبود وسایل بهداشتی تقریبا در سراسر کشور است و در استان ما که کانون بوده و هست این کمبودها کم و بیش در مراکز بهداشتی و بیمارستان ها وجود دارد اما تقریبا مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی برطرف شده است.

وی در پاسخ به وضعیت بیمارستان امینی لنگرود ادامه داد: دیروز امکانات و وسایل مورد نیاز بیمارستان امینی ارسال شد.

اگر بیمارستانی تخت خالی نداشته باشد توسط سامانه به بیمارستانی دیگر ارجاع داده می شود

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس در خصوص پخش فیلمی از یک بیمار در جلوی بیمارستان رسول اکرم و اینکه بیمارستان اعلام کرده تخت خالی نداریم، خاطرنشان کرد: بیمارستان های دولتی و خصوصی برای ارائه خدمت توسط یک سامانه رصد می شوند و اگر بیمارستانی تخت خالی نداشته باشد توسط این سامانه به بیمارستان دیگر ارجاع داده می شود.

قربانی تاکید کرد: از مردم گیلان تقاضا داریم بهترین همکاری و حضور در میدان رزم در این جنگ خیلی حساس بعنوان سربازان خط مقدم این است که خانه های خود را به بیمارستان تبدیل کنند و حتی الامکان برای پذیرایی از خانواده های خود در خانه بمانند و بیرون نروند تا بتوانیم چرخه و اتصال این ویروس را قطع کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1588985
ارسال نظر
نظرات