شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1398/12/19 شناسه خبر: 1589152
کرونای مدیریت و گلایه مقامات ارشد استان سمنان؛

مسئولانِ مسئولیت‌گریز را به مردم و مراجع قضایی معرفی کنید!

مسئولانِ مسئولیت‌گریز را به مردم و مراجع قضایی معرفی کنید!
اتخاذ تصمیمات قاطع در برابر اهمال‌کاری‌ها ضمن آن که می‌تواند روند بهبود شرایط را تسریع کند، اعتماد مردم را نیز جلب خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، این روزها و با تشدید بحران کرونا در کشور، انتظارات از مسئولان، مضاعف شده است. حداقل انتظار از مسئولان شاید این باشد که به درکی از بحران برسند و به وظایف خود چنان‌که باید عمل کنند؛ اما ظاهرا این درک هنوز در ذهن برخی از مسئولان نیز شکل نگرفته است!

پنج‌روز قبل، خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از عدم اجرای کامل مصوبات شورای تأمین استان در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا اظهار نارضایتی کرد؛ تذکرات لازم را به مسئولان ذی‌ربط ارائه داد و خواستار اجرای سریع مصوبات مذکور شد.

چهار روز قبل، نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سخنانی گلایه‌آمیز اشاره کرد که «با وجود تمامی اقدامات انجام‌شده برای مقابله با کرونا، برخی از مردم و مسئولان موضوع کرونا را به شوخی گرفته‌اند که این امر بسیار دردناک و نگران‌کننده است!»

امروز هم قاسم شریفی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان در حاشیه بازدید از شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر از این که برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمین کرونا بازی می‌کنند ابراز تأسف کرده است. شریفی در ادامه گلایه خود، فعال کردن بخش‌های خاموش را ادارات را یکی از راه‌های مقابله با کرونا عنوان کرده است.

سه مقام مسئول در استان سمنان اعلام می‌کنند که برخی مسئولان کرونا را شوخی گرفته‌اند و برخی دیگر در زمین کرونا بازی می‌کنند و برخی دیگر مصوبات شورای تأمین را به درستی اجرا نمی‌کنند؛ این یعنی ما با گونه‌ای از کرونای مدیریتی نیز مواجه هستیم! این مسئولان چه کسانی هستند؟ در شرایطی که اهمال در قبال کرونا می‌تواند آثار زیان‌باری حتی بر امنیت ملی داشته باشد، چگونه برخی از مسئولان می‌توانند این امر را به شوخی بگیرند؟ با مسئولانی که در زمین کرونا بازی می‌کنند چگونه برخورد خواهد شد؟

پیشنهاد می‌شود چنان‌چه مقامات استان، قصد ندارند مسئولان اهمال‌کننده را به عنوان مجرم به دستگاه قضا معرفی کنند، دست‌کم آن‌ها را به طور شفاف به مردم و رسانه‌ها معرفی کنند. بی‌تردید اتخاذ تصمیمات قاطع در برابر اهمال‌کنندگان ضمن آن که می‌تواند روند بهبود شرایط را تسریع کند، اعتماد مردم را نیز جلب خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1589152
ارسال نظر
نظرات