شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1398/12/19 شناسه خبر: 1589171
نامه منتخب مردم گرمسار و آرادان خطاب به رئیس‌جمهور:

از پاستور و کاخ سعدآباد نمی‌توان بر همه‌چیز نظارت کرد/ گویی همه‌چیز به حال خود رها شده است!

از پاستور و کاخ سعدآباد نمی‌توان بر همه‌چیز نظارت کرد/ گویی همه‌چیز به حال خود رها شده است!
منتخب مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی، در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور از وضعیت مدیریت و کنترل بیماری کرونا به شدت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، اردشیر مطهری، منتخب مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهور، از وضعیت کنترل بیماری کرونا انتقاد کرد. متن نامه منتخب مردم گرمسار را در ادامه از نظر می‌گذرانید:

رئیس جمهور محترم و رئیس محترم شورای عالی امنیت ملی

سلام علیکم

بی‌مقدمه سراغ اصل مطلب می‌روم‌. مردم کشورم چندی است درگیر بحرانی رو به گسترش به نام کرونا شده‌اند. از روزی که شما وعده دادید اوضاع عادی می‌شود چند روز گذشته است اما اوضاع نه تنها عادی نشده است بلکه بدتر هم شده است. 

چیزی که مرا بر آن داشت تا به عنوان منتخب مردم شهرستان‌های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس یازدهم خدمت شما نامه‌ای بنویسم اعتقاد جدی‌ام بر ضعف مدیریت است‌. متاسفانه مردم شاهدند که در یک روز چندبار درباره یک موضوع مهم تصمیم‌گیری می‌شود. از تغییر ساعت کار ادارات تا تعطیلی‌ها و در نهایت هم بی‌نظمی و بی‌برنامگی اساسی در ماجرای ممنوعیت سفرها که واقعا یک اشتباه فاحش مدیریتی بود.

در آغاز برخی استان‌ها با تصمیم استانداران اعلام کردند که سفر به آن استان‌ها ممنوع است، بعد وزارت کشور اعلام کرد که این موضوع در محدوده اختیارات استان‌ها نیست، بعد ورودی مازندران باز شد و ماجرا منجر به اعتراض مردم به ورود مسافران شد، بعد... انگار هیچ مرکز واحدی برای تصمیم‌گیری قاطع و نهایی وجود ندارد و همه‌چیز به حال خود رها شده است!

آقای روحانی!

کرونا شاید می‌توانست تبدیل به بحران نشود اگر مدیریت درست، قوی و قاطعی صورت می‌گرفت . اما شما فرماندهی را سپردید به وزارت بهداشت. قطعا پزشکان و پرستاران و همه زحمتکشان وزارت بهداشت در این مدت زحماتی کشیده‌اند که جا دارد دستشان را ببوسم. اما فرماندهی کار پزشک نیست، پزشک کارش طبابت و توصیه‌های بهداشتی است.

فرماندهی مقابله با این بحران که نیازمند هماهنگی چند وزارتخانه و استانداران و نیروهای نظامی و انتطامی است نیاز به یک فرمانده واقعی و با تجربه دارد. کسی که جرات و قاطعیت تصمیم‌گیری متمرکز و واحد را داشته باشد، بتواند نهادها و سازمان‌ها را هماهنگ کند، اطلاع‌رسانی متمرکز و واحدی را شکل دهد و بر اجرای تصمیمات نظارت مستمر و قاطع و کارآمد داشته باشد.

اگر قرار باشد ستاد مقابله با کرونا فقط به مردم توصیه کند و نتواند سازمان‌ها و نهادها را برای تصمیماتش هماهنگ کند که اسمش مدیریت و فرماندهی نیست. باید با تاسف بگویم عملکرد فعلی ستاد مقابله با کرونا نتوانسته نه بحران را مدیریت کند، نه جلوی توسعه بحران را بگیرد و نه در مردم آرامش و اعتماد ایجاد کند. 

جناب آقای رئیس جمهور!

شما در تهران با وزیر بهداشت و مقامات جلسه می‌گذارید ، معاون اولتان تلفنی با استانداران در تماس است و فرمانده مقابله با کرونا درگیر اداره وزارتخانه است و وزارت صمت هم در تولید و توزیع اقلام موردنیاز مردم ناتوان است. اینگونه نمی‌شود بحران را مدیریت کرد. این بحران نیازمند به فرماندهی است که در میدان باشد، به جای تماس تلفنی خودش بیاید پای کار و استان به استان برود سرکشی.

از پاستور و کاخ سعدآباد نمی‌شود از همه‌جا با خبر شد و بر همه‌چیز نظارت کرد. فرمانده میدان باید عرضه و توان به خط کردن صف و ستاد را داشته باشد. با سخنرانی و پیام تلفنی و دستور کتبی، این بحران جمع نمی‌شود. لطفا در شورای عالی امنیت ملی موضوع را بررسی و یک فرمانده واقعی که تجربه فرماندهی قاطع، کارآمد و جهادی منصوب کنید تا با اختیارات کامل بتواند جلوی پیشرفت بحران را بگیرد و گرنه خیلی زود همه‌چیز دیر می‌شود. 

من نگران جان و سلامت روان مردم کشورم هستم. مردمی که اگر خیالشان از بابت کارآمدی مدیریت راحت شود، بار سنگینی از روی دوششان برداشته می‌شود و همکاری بیشتری با تصمیمات می کنند. مردم این روزها با توصیه روبرو شده‌اند نه با تصمیم. در تهران به آن‌ها توصیه شده است به سفر نروید اما وقتی رفتند با تصمیم ممنوعیت سفر مواجه شده‌اند!

این مشکل از مردم نیست که شما به جای تصمیم‌گیری فقط توصیه می‌کنید. اگر مدیریت، طبق اصول، قاطع و محکم باشد مردم همکاری می‌کنند، اما الان نحوه مدیریت و آنچه که فرماندهی مقابله با کرونا خوانده می‌شود چنان با اشکالات جدی مواجه است که هرروز تیر جدیدی بر سلامت جسم و روان مردم وارد می‌کند . لطفا سریع‌تر و در اسرع وقت تصمیم جدیدی بگیرید. 

والسلام 

خادم مردم ایران 

اردشیر مطهری

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1589171
ارسال نظر
نظرات